• Недопалки — в діло: створено унікальний засіб від корозії

  • Четвер, 25 січня 2018 року

Китайські вчені знайшли спосіб, як використовувати викинуті недопалки з користю: із їхніх фільтрів витягають хімікати, які здатні захищати сталеві труби від корозії. Це відкриття відкриває можливість рециркуляції недопалків — одного з найбільш забруднюючих видів відходів на планеті.

Як повідомляє BBC News, щорічно у світі люди викидають близько 4,5 трлн сигаретних недопалків. У таких країнах, як США, недопалки сигарет складають найбільшу частину серед інших типів відходів. На тротуарах, доріжках і особливо на пляжах — де б не ходили люди на цій планеті, там неминуче можна знайти недопалки.

Недопалки можуть, не розкладаючись, плавати в морі до 15 років. Але вони містять небезпечні речовини, які токсичні для багатьох видів риб.

Близько 95% сигаретних фільтрів складаються з ацетату целюлози — форми пластику, яка повільно деградує і може зберігатися в навколишньому середовищі.

Тепер дослідники з Китаю твердять, що вони знайшли нове застосування для цих хімічних речовин і могли б зробити рециркуляцію недопалків фінансово вигідною. Вся справа в іржавінні сталі, що є основними і постійними витратами для виробників нафти.

Вчені виявили, що, занурюючи недопалки у воду, вони можуть отримати дев'ять різних хімічних сполук, включаючи нікотин. Коли ці речовини застосували до типу сталі, яка широко використовується в нафтовій промисловості, вони виявилися дуже ефективними для запобігання корозії навіть у суворих умовах.

Заміна іржавих сталевих труб є однією з основних поточних витрат для виробників нафти по всьому світу. Сам Китай не відчуває нестачі в сигаретних недокурках для експериментів — у цій країні споживають 1/3 світової кількості сигарет.

Це не перша велика спроба, зроблена дослідниками для боротьби з таким джерелом сміття, як недопалки. Раніше лондонське співтовариство досліджувало технологію, яка переробляла викинуті недопалки на ізоляцію для будинку.

Її ідея полягає в тому, щоб недопалки проходили процес стерилізації та переробки, при якому в промисловому автоклаві (зазвичай використовується для очищення медичного обладнання) видаляються токсини, і недопалки сигарет стають стерильними.

Потім їх дроблять на паперові та волокнисті матеріали й ущільнюють у «подушки» для ізоляції. Ізоляційні подушки використовуються в будинках для зниження споживання енергії, пов'язаної із втратою тепла.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...