ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Цегла з аерогелем у рази покращує теплоізоляцію будівель — Aerobrick зі Швейцарії

Велика Епоха
Цегла з аерогелем у рази покращує теплоізоляцію будівель — Aerobrick зі Швейцарії

Компанія зі Швейцарії Empa створила незвичайний будівельний матеріал — придатну для переробки цеглину Aerobrick, яка всередині заповнена аерогелем. Аерогель значно покращує будівельну ізоляцію і вже використовується в новому типі штукатурки, яка дозволяє ремонтувати історичні будівлі, не змінюючи їх зовнішній вигляд.

Empa — швейцарська компанія з виробництва матеріалів і технологій. Нещодавно вона представила новинку — цеглину Aerobrick, «начинену» аерогелем. Щоб заповнити цеглину для ізоляції, нетоксичний і негорючий аерогель перетворили на пасту. Це виявилося більш ефективним із точки зору поліпшення ізоляції будівель.

У своєму прес-релізі розробники кажуть: «Краща теплоізоляція — це більш низькі витрати на опалення, але це не повинно відбуватися за рахунок краси архітектури. Новий тип цегли, заповненої аерогелем, допоможе створювати дуже тонкі та добре ізолюючі стінки в майбутньому — без будь-якого додаткового шару ізоляції».

Розрахунок простий: чим краще будівля ізольована, тим менше тепла втрачається взимку — і менше енергії потрібно для досягнення комфортної кімнатної температури. До того ж, Швейцарське федеральне управління енергетики (SFOE) регулярно підвищує вимоги до ізоляції будівель.

Традиційно ізоляційні шари наносять на готові стіни. Однак усе частіше використовують самостійну ізоляцію з цегли — заощаджуючи при цьому витрати та відкриваючи нові архітектурні можливості. Такі цеглини забезпечують ефективне поєднання механічних і теплових властивостей, а також підходять для багатоповерхових будівель.

Цегла з аерогелем у рази покращує теплоізоляцію будівель — Aerobrick зі Швейцарії

Вони вже доступні на ринку в численних моделях: у деяких з них кілька повітряних камер, у інших — великі порожнини, заповнені ізоляційними матеріалами, такими як перліт, мінеральна вата або полістирол. Їх значення теплопровідності розрізняються залежно від структури і матеріалу заповнення. Щоб збільшити ізоляцію стін із окремими ізолюючими шарами, ізоляційні цеглини зазвичай роблять значно товщі, ніж звичайні цеглини.

У цій ізоляційній цеглі дослідники Empa замінили перліт аерогелем. Аерогель — це твердий матеріал, що складається із наноповітряних кишень. Щоб легко заповнити цеглини, вчені знайшли спосіб перетворити гель на пасту. Аерогель залишається в цеглі, і з нею можна працювати, як зазвичай.

Цегла, заповнена аерогелем, практично не поглинає вологу і є паропроникною, а також здатною витримувати температури до 300 ○С.

Під час тестів цегла Aerobrick була на одну третину більш ефективною у порівнянні з одних із найбільш часто використовуваних цеглин нового стилю.

Це не новий матеріал для дослідників: вони вже використовували його для розробки високоефективної ізолюючої штукатурки, яка, крім іншого, дозволяє швидко ремонтувати історичні будівлі, не зачіпаючи їх зовнішній вигляд.

На даний момент через високу вартість виробництва аерогелевої пасти масовий випуск Aerobrick малоймовірний. Проте, дослідники прогнозують значне зниження цін протягом найближчих декількох років.