• Своя сонячна електростанція всього за 4 дні — поради фахівців

  • Понеділок, 12 лютого 2018 року

Найбільш продуктивний спосіб використовувати з користю кілька квадратних метрів на присадибній ділянці — встановити сонячну електростанцію (СЕС). За останні роки в Україні технологія монтажу СЕС розвинулася настільки, що дозволяє змонтувати у дворі 30-кіловатну СЕС всього за 4 дні.

Зрозуміло, існують деякі фактори, які роблять установку СЕС на приватних будинках складною: дах складної конструкції, перешкоди у вигляді вікон, димових і вентиляційних труб, незручні скати і затіненість сусідніми деревами. Але, незважаючи на все це багато домогосподарств, за наявності вільної площі на присадибній ділянці, будують власні СЕС потужністю до 30 кВт.

Через обмежені площі дахів приватні СЕС роблять наземними. Якщо домогосподарство споживає на місяць 500 кВт⋅ч, то дохід від продажу електроенергії за «зеленим» тарифом (поточна ставка 0,18 €) становитиме 4860 €, а термін окупності СЕС — 6 років.

Провідний інженер-конструктор компанії «Солар Стальконструкція» розповів у інтерв'ю Еcotown, як у найкоротші терміни можна спроектувати та побудувати потужну СЕС для домогосподарства.

Умови для будівництва СЕС у дворі

Ідеальний варіант — відсутність затінення та південна орієнтація. Оскільки на горизонтальній площині неможливо розмістити СЕС в один ряд, потрібно враховувати взаємне затінення рядів батарей і закладати правильну відстань між рядами.

Для СЕС на 30 кВт, розташованої у 3 ряди, потрібно 400—600 мплощі, у залежності від кута нахилу площини панелей.

Переваги та недоліки наземної СЕС

Якщо використовувати типову конструкцію, то наземна СЕС на 30 кВт простіша для проектування, ніж дахова. Але наземна конструкція не є типовою, і тому її проектування може виявитися складнішим.

Що впливає на тривалість проектування СЕС

Перше — це наявність матеріалів: плану ділянки з урахуванням рельєфу та підземних комунікацій, геологічних умов, узгодження загальної потужності та розташування станції. Друге — розробка індивідуальної конструкції, якщо типова конструкція не підходить.

Конструкція приватної наземної СЕС

Вона складається з оцинкованого залізного або алюмінієвого профілю, складеного у вигляді «столів» для кріплення фотомодулів. «Столи» і опора повинні витримувати вагу панелей і додаткові навантаження у вигляді снігу, поривів вітру та ін.

Тому радять використовувати сталеві конструкції, оброблені методом гарячого цинкування. Це дає захист від іржі на довгі роки, і перефарбовувати їх щороку не потрібно.

Тривалість будівництва 30-ти кіловатної наземної СЕС

На всі будівельні та монтажні роботи і налаштування обладнання достатньо 4 днів. Вартість монтажу станції — це 10% від загальної вартості.

Будівництво СЕС починається з фундаменту: це може бути бетонний фундамент, баласт із залізобетонних блоків, підстава з металевих паль, забитих у землю.

Щоб скласти «конструктор» із опор, столів і змонтувати панелі на готовому фундаменті потрібно декілька днів. Потім монтують інвертори та прокладають кабелі.

Як кажуть фахівці, при якісному проектуванні та правильній підготовці, монтаж приватної СЕС не викликає багато клопоту. Цілком можливо скоротити тривалість робіт до декількох днів за рахунок попереднього планування, професіоналізму та врахування усіх факторів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...