• Стрес може бути заразним?

  • Середа, 21 лютого 2018 року

Чи може стрес і занепокоєння передаватися оточуючим нам людям так само, як і щастя? Нові дослідження показують, що людина, яка страждає посттравматичним стресовим розладом, передає своє занепокоєння оточуючим.

Люди, які відчувають посттравматичний стресовий розлад, відчувають немислимий біль і стрес. Але вони не єдині, хто страждає від цього. Цей стан може торкнутися їх сім'ї та друзів, навіть якщо вони не пройшли через це особисто, розповідає Mary Jo Dilonardo.

Нові дослідження допомагають зрозуміти, чому такий стан є заразним.

Вчені з Hotchkiss Brain Institute в University of Calgary Cumming School of Medicine вивчали вплив стресу на пари мишей, що складалися із самця та самки. Вони видалили по одній миші з кожної пари та змусили її відчути легкий стрес, а потім повернули її до партнера. Вони виявили, що певні клітини мозку, як у миші, так і у її партнера, були змінені однаково.

«Існує й інша інформація, яка показує, що стрес може передаватися, — наше дослідження насправді доводить те, що мозок змінюється в результаті перенесеного стресу», — йдеться у заяві Тоні-Лі Стерлі (Toni-Lee Sterley), постдокторанта і провідного автора дослідження. «Нейрони, які контролюють реакцію мозку на стрес, показали зміни у партнерів, що не зазнали стресу. Ці зміни ідентичні тим, які були у мишей, які пережили стрес».

Дослідницька група виявила, що, коли ці нейрони в мозку активуються, вони вивільняють хімічну речовину, яка спрацьовує як «тривожний феромон». Миша-партнер виявляє сигнал, що попереджає її про стрес, і може продовжувати передавати сигнал тривоги іншим членам своєї групи.

Цікаво, що вплив стресу на мозок у деяких мишей зникав після більш спокійних соціальних взаємодій. Але це спостерігалося тільки у особин жіночої статі.

«Якщо деякі ефекти стресу стираються через соціальні взаємодії, але ця перевага спостерігається тільки у жінок, цей факт може допомогти нам при розробці персоналізованих підходів до лікування стресових розладів у людей», — впевнені вчені.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...