Понеділок, Жов 26, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Британський художник побудував приватний острів із пластикових пляшок

Понеділок, 17 серпня 2020 року

Британський художник на ім'я Річард Сова побудував у Карибському морі приватний острів, на якому є все для хорошого відпочинку: плавальні басейни, доступ в інтернет, гідромасажна ванна, особистий пляж, триповерховий будинок. Особливістю цього острова є те, що він зроблений... із пластикових пляшок!

Назва острова, який створив Річард Сова (Richart Sowa), звучить як Joysxee Island, і це досить привабливе місце для життя та відпочинку. Він розташований недалеко від Острова Жінок (Isla Mujeres), його загальна площа становить 750 м2.

Насправді, це зовсім не острів, принаймні, у звичайному розумінні, розповідає Josh Lew. Joysxee плаває на штучній основі з 150 тисяч заповнених повітрям пляшок, які знаходяться у великих сітках. Цей плавучий нижній шар покритий піском, соломою та ґрунтом.

Якорем і природним структурним зміцненням острова слугують мангрові дерева, коріння яких пробивається крізь ці рівні.

Joysxee прив'язаний до землі, цей зв'язок використовується для надання інтернет-послуг, електрики від сонячних панелей і як додатковий якір.

Самодостатнє плавуче житло з усіма зручностями

Річард сам побудував цей острів і продовжує технічно обслуговувати його самостійно, а іноді за допомогою добровольців, які відвідують острів з 2008 року. Гості переправляються туди на баржах, які вміщують по 8 пасажирів. Баржі також виготовлені з пластикових пляшок.

Спочатку острів Joysxee був скромним плотом, покритим листям, але поступово він перетворився на досить великий простір, де його господар може жити самодостатнім способом життя.

Триповерховий будинок із двома спальнями та гідромасажною ванною на Joysxee, безумовно, виглядає дуже скромно. Тут також є система збору дощової води, душові та функціонуюча ванна кімната з туалетом сухого компостування.

Мангрові дерева, що «закріплюють» цей острів, не єдина зелень на Joysxee. У Річарда є сад, де він вирощує власні овочі, у тому числі й помідори та шпинат, а також він отримує врожаї від фруктових дерев.

Попередній проект Річарда — Spiral Island

Joysxee — це не перша спроба Річарда створити острів із пластикових пляшок. Багато років тому він побудував острів на західному узбережжі Мексики.

На жаль, жителі сусіднього пляжу скаржилися на його дивну хатину, що височіла на пластикових пляшках. Незабаром після цього місцева поліція змусила його піти.

У кінці 1990-х років Сова втілив більш амбітний проект під назвою Spiral Island («Спіральний острів») на узбережжі Карибського моря в Мексиці. На цей раз він використовував основу із пластикових пляшок з деревом і мангровим корінням. Острів мав основу із 250 тис. пляшок. На ньому росли мангрові дерева висотою понад 7 метрів.

Однак Spiral Island не пережив урагану Емілі, що налетів на Карибський басейн у 2005 році. Робочі допомогли зібрати уламки острова та зберегли деякі заповнені пляшками сітки, віддавши їх Річарду. Він використовував ці пляшки повторно, щоб створити Joysxee за допомогою місцевих екологів, які захотіли підтримати його ідею екоострова.

Після збору великої кількості пляшок Сова будував свій новий острів у період з 2007 по 2008 рік. Він вирішив розмістити його в лагуні на Острові Жінок, щоб захистити від тих руйнувань, які довелося пережити його попередньому творінню.

Острови із пляшок — майбутнє планети?

Річард вважає, що його острівні конструкції можуть стати початком чогось більшого. Острів є прикладом житлового простору, що працює від енергії вітру, сонця та хвиль. Річард стверджує, що постійно удосконалює повітряний кондиціонер, водяний насос і зарядний пристрій для отримання електрики. Крім того, мангрові дерева можуть очищати повітря, поглинаючи вуглекислий газ.

Сова зазначає, що його острови практично не можуть потонути завдяки величезній кількості пляшок. Навіть якщо з'явиться кілька проколів або протікання, загальна структура не буде порушена. Він також говорить, що на плаваючі острови не впливатимуть підвищення рівня моря, повені або інші катастрофи.

Сова запрошує гостей у Joysxee, а також пропонує тури. Для поїздок, включаючи зворотну поїздку на берег, він просить «пожертвування в розмірі 5 доларів США або більше». Волонтери можуть проживати в номері безкоштовно або за $20 (включаючи сніданок).

Comments   

загрузка...