• Рання діагностика раку

  • На правах партнёра Ⓟ | Велика Епоха
    Понеділок, 29 січня 2018 року

Зараз відомо більше ста різновидів раку. Рання діагностика захворювання збільшує шанси на одужання. Але поставити діагноз вчасно вкрай складно через відсутність видимих ознак, захворювання проявляється, коли рак уже зачепив життєво важливі органи.

Можливо, що виникнення в медицині методики дослідження (лечение рака почки) на онкологічні маркери звершить революційний прорив у боротьбі з цим захворюванням.

Як повідомляють, співробітники Університету Джонса Хопкінса поставили собі за мету розробити методику раннього діагностування онкології без хірургічного втручання.

Видання Medicalxpress, стверджує, що створений ними тест здатний по крові пацієнта визначити наявність особливої ДНК ракового утворення.

Тест дає можливість виявити малу кількість мутованої ДНК, що буде свідчити про захворювання. При проведенні експериментів медики змогли виявити ракові клітини в легенях, молочних залозах, яєчниках у більш ніж 50% випадків з 140 випробовуваних.

Причому, пацієнти мали абсолютно здоровий вигляд, тобто захворювання діагностувалося на ранній стадії.

Сьогодні методика діагностики онкології по тестах крові тільки зароджується, головною проблемою під час випробувань була неточність.

Для виявлення ракових клітин фахівці застосовували біопсію, що іноді давало хибні біомаркери: новоутворення не представляло небезпеки, а маркери стверджували про наявність раку.

Тому медикам потрібно було відшукати зовсім інший метод виявлення ураженої ДНК.

Складність полягала в правильності розпізнавання клітинних змін в крові, спровокованих раком, і безпечних мутацій, що передаються у спадок. Розподіл клітин крові може привести до мутації. І при недостатній точності подібні зміни можуть бути прийняті за ракові пухлини.

Але медики домоглися високо точного тесту: аналіз крові у здорових досліджуваних не показав наявності пухлини, а в крові пацієнтів з пухлиною мутації виявили точно. Зараз потрібно провести тестування якомога більшої кількості хворих.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...