Середа, Жов 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Піт зцілює організм: 8 фактів про те, чому потіти корисно

Неділя, 27 грудня 2020 року

Деякі люди роблять усе, щоб не потіти. Навіть коли вони тренуються, то не викладаються повністю, щоб не сильно спітніти. Але потіти, насправді, — це добре і навіть корисно для здоров'я. Незалежно від того, чи тренуєтеся ви, сидите в сауні або гуляєте, піт зцілює тіло.

Існує щонайменше 8 причин, які доводять, чому дійсно потрібно потіти кожен день.

Детоксикація

Останніми роками з'явилася величезна кількість досліджень, які доводять здатність поту до детоксикації організму, розповідає Sierra Bright. Потіючи, наше тіло очищається від усіх видів токсинів, важких металів і стійких органічних забруднювачів.

Важкі метали

Багато звичайних речей у нашому оточенні містить токсичні метали, — це стосується продуктів, які ми їмо, води, яку ми п'ємо, і повітря, яким ми дихаємо. Згідно з численними дослідженнями, деякі метали можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Коли організм накопичує дуже багато цих речовин, це може викликати біль у суглобах і м'язах, втому, головний біль, запори та ін. Потовиділення допомагає вирішити цю проблему. Як показали дослідження, у поті міститься у 24 рази більше кадмію, у 19 разів більше нікелю, у 16 разів більше свинцю і майже у 3 рази більше алюмінію, ніж у сечі. Виходить, що для видалення більшості важких металів з тіла піт більш ефективний, ніж сеча.

Бісфенол А

Бісфенол А чи BPA, як його часто називають, вважають ендокринним руйнівником — хімічною речовиною, яка імітує естроген. Було виявлено, що його наявність призводить до безлічі потенційних негативних наслідків, включаючи безплідність.

Дослідники з Brigham і Women's Hospital у 2013 році опублікували результати, які продемонстрували, що дія BPA впливає на ендокринну функцію, гіпоталамус і гіпофіз. Експерти припустили, що цей тип дії може вплинути на статеве дозрівання і овуляцію і призвести до безпліддя. BPA також пов'язують із раком грудей і передміхурової залози, серцевими захворюваннями та діабетом.

Коли вчені досліджували кров, сечу та піт добровольців на наявність BPA, із 20-ти зібраних зразків поту 16 містили BPA. 14 зразків сечі та 2 зразки крові також мали позитивний результат на токсин. Це означає, що потовиділення допомагає видалити BPA з тіла.

Фталати

Фталати присутні у пластмасових виробах і є токсичними хімічними речовинами, які виводяться з потом. Відомо, що вони заважають виробленню чоловічого гормону тестостерону та пов'язані з репродуктивними аномаліями. Вони також знаходяться у списку токсичних речовин, які, як відомо, викликають вроджені дефекти.

У дослідженні 2003 року, опублікованому в Environmental Health Perspectives, йдеться про те, що рівні фталатів у навколишньому середовищі пов'язані зі зміною цілісності ДНК у спермі людини. Піт — найкращий спосіб позбутися цієї токсичного хімічної речовини. Одне з досліджень показало, що концентрація фталатів у поті виявилася більш ніж в 2 рази вищою, ніж у сечі.

Стійкі органічні забруднювачі (СОЗ)

Як показують дослідження, СОЗ, які включають інсектициди, фуміганти та розчинники, також потенційно небезпечні, і багато які з них негативно впливають на здоров'я. Навіть низький рівень СОЗ може призводити, зокрема, до проблем імунної системи, більш високих ризиків раку, репродуктивних порушень, нейроповедінкових проблем, порушення ендокринної системи та збільшення вроджених дефектів.

При тестуванні учасників дослідження на СОЗ клінічне дослідження показало, що зразки поту містили майже всі вихідні з'єднання пестицидів, що свідчить про високу ефективність потовиділення для зниження цього токсичного навантаження.

Зцілення

Як уже згадувалося, піт допомагає нам одужувати. Фактично, наука тільки починає розкривати ту важливу роль, яку відіграють потові залози, коли справа доходить до загоєння всіх видів ран.

Ендорфіни

Оскільки організм виробляє ендорфіни, то можна підвищити ці рівні «гормону щастя» в мозку за рахунок потовиділення, викликаного фізичними вправами. Відомо, що вправи підсилюють вироблення ендорфінів. Вони вважаються природними болезаспокійливими засобами, оскільки активують опіоїдні рецептори в головному мозку, які допомагають звести до мінімуму дискомфорт, а також можуть допомогти викликати почуття ейфорії та загального благополуччя.

Ефект ендорфінів настільки сильний, що вони можуть бути навіть більш ефективними при боротьбі з депресією, ніж антидепресанти. Проблема цих препаратів полягає в тому, що у них є довгий список побічних ефектів, включаючи пошкодження печінки, безсоння, занепокоєння, ворожість, суїцидальну поведінку, насильницьку поведінку, збільшення ваги, нудоту, запор, втому, головний біль, підвищений ризик інсульту, вроджені дефекти і викидні, а також раптову серцеву смерть — і це ще не весь список.

Тренування до поту — кращий спосіб позбутися від постійного смутку без небезпечних і небажаних побічних ефектів.

Профілактика та уповільнення хвороби Альцгеймера

Дослідження виявили, що фізична активність «до поту» здатна уповільнити розвиток хвороби Альцгеймера або взагалі запобігти їй. Дослідження Cleveland Clinic, опубліковані у травневому випуску Frontiers in Aging Neuroscience у травні 2014 року, виявили, що вправи можуть допомогти зберегти здоровий мозок у тих, хто має більший ризик розвитку хвороби Альцгеймера. Результати також припускають, що навіть помірна кількість фізичної активності може допомогти уповільнити прогресування цього жахливого захворювання старості.

Боротьба зі застудою та грипом

Потовиділення ще здавна рекомендувалося для прискорення одужання при застуді або грипі, і дослідження підтвердили його користь. Одне із досліджень 2013 року, опубліковане у Proceedings of the National Academy of Sciences, встановило, що природний антибіотик природним чином активується у солоному слабокислому поті.

При незначних симптомах застуди або грипу можна тренуватися, щоб потіти, інший же варіант — відправитися в сауну. Тепло змусить пропотіти, а висока температура послабить віруси.

Зниження ризику появи каменів у нирках

Потовиділення допомагає підтримувати здорове функціонування нирок, усуваючи частину солі та кальцію у крові. У свою чергу, це зменшує кількість солі та кальцію в сечі, що може привести до утворення каменів у нирках. У той же час втрата води в результаті потовиділення, незалежно від того, потієте ви від літньої спеки або роботи, веде до зменшення утворення сечі. Через це мінерали, що викликають появу каменів, осідають у нирках і сечових шляхах.

Тому, щоб знизити ризик ниркових каменів, важливо не просто пітніти, але і пити багато води, щоб уникнути протилежного ефекту.

Поліпшення пам'яті

Дослідники виявили, що робота до поту у тренажерному залі допомагає поліпшити пам'ять. Одне з досліджень, проведене в Georgia Institute of Technology, показало, що у здорових молодих людей інтенсивне тренування всього протягом 20 хвилин може збільшити епізодичну пам'ять і довгострокову пам'ять AKA на цілих 10%.

Для цього підійде будь-яке тренування, яка змушує пітніти.

Більш чистий колір обличчя

Потіння під час тренування або сидіння в сауні допомагає відкрити ваші пори і позбутися від бруду. Піт забирає із собою бруд разом із тим, чим засмічені пори, очищаючи шкіру.

Як змусити тіло потіти

Будь-який вид вправ може бути хорошим способом змусити себе спітніти, до прикладу, жвава прогулянка, біг, плавання, похід або катання на велосипеді. Ключ у тому, щоб знайти відповідний тип фізичної активності, який подобається саме вам.

Коли погода не дозволяє вийти на вулицю, шукайте інші способи тренування у приміщенні, наприклад:

  • Танці. Просто поставте музику і танцюйте. Не потрібно думати, як танцювати, — отримуйте задоволення! Це підніме настрій і дасть серцю добре тренування.
  • Підйом вантажів. Просто використовуйте те, що у вас є вдома, щоб зміцнити м'язи рук: глечики із водою, пляшки з миючим засобом для прання.
  • Стрибки або присідання.
  • Тренувальні відеоролики. Від DVD-дисків до YouTube і всього, що є між ними, — існує безліч варіантів тренувань, які можна вибрати, щоб ви могли займатися вдома з комфортом.
  • Сауна — ще один хороший спосіб спітніти. Коли дослідники порівняли інфрачервону сауну з паровою, вони виявили, що піт, викликаний перебуванням в інфрачервоній сауні, містить більше вісмуту, кадмію, хрому, ртуті та урану. У свою чергу, парова сауна викликала вивільнення разом із потом миш'яку, алюмінію, кобальту, міді, марганцю, нікелю, свинцю, олова, талію та цинку.

Найважливіше після того, як тіло спітніє, — повернути йому втрачену кількість рідини. Якщо ви не впевнені, скільки потрібно пити, просто зважтеся до тренування (сауни чи ін.) та після потовиділення. Різниця у вазі — це кількість води, яку потрібно випити.

Пам'ятайте, щодня потрібно випивати ваш індивідуальний обсяг води: на 1 кг ваги 30 мл чистої води.

Comments   

загрузка...