Неділя, Тра 29, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Вплив медитації на організм, — дослідження

Субота, 22 серпня 2020 року

Багато наукових досліджень показує, що практика медитації корисна для здоров'я людини. Як впливає наш внутрішній стан на життя?

Крізь рутину та буденність

Ми працюємо, втомлюємося, хворіємо... І знову йдемо до своєї мети. У гонитві за щастям часто забуваючи про те, хто ми є насправді. Ми приходимо у цей світ і йдемо з нього, але головне — не ті речі, які здобуваємо в дорозі, а те, якими ми стаємо. Однак у повсякденних турботах так важко побачити справжнє та відкинути незначуще. Техніка медитації допомагає зазирнути всередину себе, бачити хороше та приймати більш правильні рішення.

Спокійніше, просто спокійніше

Із давніх-давен здоров'я та довголіття пов'язували з тим, який у людини характер. Розмірений темп життя та природні умови породжують покоління, у яких не є рідкістю старці, що світяться здоров'ям. Але якби життя в горах було панацеєю, усі кинулися б туди, переносячи свої проблеми з міст у тихі безлюдні місця. Жителям мегаполісів, затисненим в їхні рамки і правила, теж можна бути здоровими та щасливими.


Заняття йогою. Фото: Wavebreakmedia/depositphotos.com

Хтось для цього вибирає заняття медитативними практиками, цігун, йогою та ін. У багатьох із них чимала увага приділяється внутрішньому настрою, чистоті думок і здійсненні добрих вчинків у повсякденному житті, що приносить користь як практикуючому, так і його оточенню. Позитивний результат при боротьбі зі стресом також дають заняття улюбленою справою (музика, малювання, танці), певний ефект дає і арт-терапія.

Наукові дослідження медитації

1. Дослідження мозкової активності людини, яка медитує

У наш час роботу мозку досліджують за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії (фМРТ) і електроенцефалографії (ЕЕГ). Ряд дослідів допомогли виявити процеси, що відбуваються під час того, як людина медитує.

Зростання сірої речовини. Під час досліджень вчені виміряли щільність сірої речовини у контрольної групи і групи, яка медитує. Дані МРТ показали, що у тих, хто практикує медитацію, щільність сірої речовини вище.


Порівняння щільності сірої речовини у практикуючих одну з буддійських медитацій та контрольної групи. Фото: vnimatelnost.com

Поліпшення функціонування мозку. Нижче наведені дані ЕЕГ з когерентності. Цей показник свідчить про позитивні зміни у сфері творчості, моральності та нейром'язової ефективності (взаємодія між м'язами та нервовою системою).


«Proceedings of the San Diego Biomedical Symposium» («Звіти симпозіуму біохіміків у Сан Дієго») 15 (1976): 237—247; «Psychosomatic Medicine» («Психосоматична медицина») 46 (3) (1984): 267—276; «International Journal of Neuroscience» («Міжнародний журнал нейронауки») 14 (1981): 147—151. Фото: transcendental-meditation.globalgoodnews.com

Ефективний відпочинок. Наш мозок постійно обробляє інформацію, але йому теж потрібен відпочинок. На знімку нижче помітно, як після медитації знижується активність бета-хвиль, які визначають завантаженість мозку роботою.


2. Дослідження емоційного та психологічного стану

Доктором із Національного університету Тайваню було проведено дослідження серед практикуючих цігун Фалуньгун (практики, що заснована на принципах «Істина, Доброта, Терпіння» і має комплекс медитативних вправ). Аналіз анкет і проведена статистика показали поліпшення фізичного та психологічного здоров'я опитуваних. Крім того, більше 80% практикуючих вказали, що після початку практики кинули шкідливі звички, такі як куріння і випивка.

Діаграма нижче показує порівняння творчого розвитку у практикуючих трансцендентальну медитацію та контрольної групи.«The Journal of Creative Behavior» («Журнал творчої поведінки») 13 (3) (1979): 169–180. Фото: transcendental-meditation.globalgoodnews.com

Також дослідження дозволили виявити взаємозв'язок між медитативною практикою і тим, наскільки людина милосердна.

3. Дослідження біоенергії

Заняття медитацією може побороти апатію та втому. Коли ми переходимо від стану стресу до спокійнішого, затиснуті місця в тілі розслабляються і в ньому починає більш вільно циркулювати енергія.

Нижче представлені знімки, зроблені за методом Кірліана (так звана «Кірліанова аура»).


Фото: savepearlharbor.com


Знімки біоенергії пальців людини до і після медитації цігун5-му комплексі вправ Фалуньгун). Знято за фотоелектричною технологією Kirlian CV6000 за допомогою камери Sony DCR-VX2000 NTSC. Фото: en.minghui.org

4. Дослідження фізичного здоров'я в цілому


Аналіз досліджень практики трансцендентальної медитації. «American Psychologist» («Американський психолог») 42 (1987): 879–881. Фото: transcendental-meditation.globalgoodnews.com


Графік показників серцевого ритму людини до та після медитації за системою цігунen.minghuцігун Фалунь Дафа5-му комплексі вправ). Фото: i.org

ВИДЕО

Приділяючи небагато свого часу, кожен може налаштуватися на сприйняття позитиву, спокою та доброзичливості.

Читайте також:

Медитація замість покарання: новий підхід у школах приносить дивовижні результати

Який вам підійде вид фізичної активності

Як стати хорошою людиною

Як стати кращими

Поза лотоса на всі випадки життя