• Поза лотоса на всі випадки життя

  • П'ятниця, 29 квітня 2011 року
Поза лотоса найчастіше асоціюється з технікою медитації. Як не дивно, «лотос» все частіше використовується людиною у різних випадках і періодах життя. Чому ж у нашій свідомості цю позу приписуємо певному типу людей, адже в ній багато користі і для людини необізнаної у тонкощах східних технік.

Розпочнемо з пояснення причини використання пози лотоса під час медитації. У першу чергу, це положення зручне для хребта. Сидіти у позі лотоса легко, тому що відсутнє м'язове напруження, яке заважає повній концентрації. Поза «лотоса» найліпша для медитації та приведення свідомості у стан споглядання.

Медитативні складові у медицині

Сама медитація у позі лотоса використовується у медицині як антистресова профілактика свідомості пацієнтів. Вона сприяє профілактиці і лікуванню хворих на психосоматичні захворювання. У психотерапії медитація може використовуватися для зняття нервово-психічної напруги, усвідомлення пацієнтом своїх внутрішніх проблем. У разі тривалого, хронічного стресу медитація також є ефективною, оскільки дозволяє дистанціюватися від проблеми, поглянути на ситуацію з іншого боку, змінити ставлення до психотравми у свідомості і знайти нові шляхи її подолання.

Лотос і схрещені ноги замість стільців

В Індії навіть заможні родини часто утримуються від використання у своїх будинках меблів для сидіння, вважаючи за краще сидіти на підлозі у позі лотоса або просто зі схрещеними ногами. Не дивно, що захворювання хребта, що стали справжньою напастю, у цій частині світу майже невідомі. У деяких східних країнах до цих пір не користуються стільцями. У свідомості цих людей людина, що сидить на стільці, дуже дивна і незвичайна. А йоги вважають, що сидіння на стільці - це нераціональне витрачення власної енергії.

Ось як, наприклад, відображається образ європейської людини у свідомості тибетського ченця, який вперше її побачив: «Людина була явно не в своєму розумі: вона сіла на якусь дерев'яну підставку з чотирма підпорами, звісила ноги і стала ними мантиляти. Хребет у неї напевно був викривлений, тому що він притулився до двох поперечок, закріплених позаду сидіння. Дивлячись на цю людину, я пройнявся до неї безмірним співчуттям: одяг їй не пасував, писати вона не вміла, та ще не вміла сидіти як слід - спиралася спиною на якусь підпірку і розмахувала ногами. Людина метушилася, закидала одну ногу на іншу і знову знімала її». (Лобсанг Рампа. «Третє око»).

Ідеальне положення для розвитку жіночої фізіології

У період підготовки свого організму до зачаття здорового малюка жінкам рекомендують підготувати не тільки внутрішній стан і свідомість, але й своє тіло.

Поза лотоса покращує гнучкість щиколоток, стегон і колін, зменшує кількість зайвих жирових відкладень на ногах і сприяє поліпшенню кровообігу у кінцівках. Це одне з положень тіла, яке допомагає зняти скутість у сексуальній сфері, активізує і гармонізує жіночу енергію. Воно також сприяє зміцненню м'язів тазового дна.

Після благополучного зачаття малюка положення лотоса може стати в нагоді і для його появи на світ. Вивчаючи пози пологів у різних народів, виявилося, що звичної для нас пози на спині немає в традиціях жодної країни. Таке положення дуже зручне для лікарів і акушерів, але зовсім не підходить породіллі і немовляті. Горизонтальна поза на спині значно гальмує процес природних і нормальних пологів, крім того, посилює хворобливі відчуття у свідомості жінки.

Якщо жінка тренувала себе ще під час вагітності, в такому випадку при пологах поза лотоса не викличе напруги, а навпаки, допоможе розслабленню м'язів промежини, правильному вставленні голівки дитини на початку родового каналу. Крім того, сидіння "по-турецьки" розвантажує м'язи спини, знімає біль і напругу в поперековій області. Позу лотоса можна прийняти на початку пологів, коли проміжки між переймами ще більші, спазми не дуже хворобливі, шийка матки ще тільки починає відкриватися. Якщо жінка знає, як потрібно дихати, як розслаблятися і зберігати свідомість спокійною, як економити сили, то вона зможе свідомо витримати і навіть контролювати спазми. Розслаблення в умовах певної напруги, спокій і рівновага свідомості при одночасній концентрації уваги - вірний шлях до легких і природних пологів.

Ідеальна поза від малого до великого

Малюк уже народився, він пізнає світ і від того наскільки природно і комфортно він себе почуває, залежить і спокій його батьків. Не важко здогадатися, що і тут стане у нагоді ця вже відома нам поза лотоса. Про одне з найдавніших пристосувань для носіння дітей згадали і сучасні батьки.

Використовуючи спеціальну перев'язку (слінг), мама або тато можуть знаходитися в тісному контакті з дитиною, і при цьому одна чи обидві руки виявляються вільними. При цьому положення зі схрещеними ніжками набагато корисніше і природніше для крихітки (з чотирьох місяців), ніж поза у звичайній «кенгуру», де  ніжки бовтаються внизу. Якщо правильно посадити малюка у позу лотоса - його ніжки не втомлюються.

Таким чином, вельми цінна поза лотоса може супроводжувати вас усе життя, починаючи з дитинства і закінчуючи почесним віком. Для дорослого і людини допитливої, це не тільки комфортний стан її ніг і тіла, а також развиток її свідомості, спокою і надприродних здібностей.

Як сісти у позу лотоса

 1.Щоб сісти у позу лотоса, необхідно сісти, витягнувши ноги перед собою у вигляді літери «V». Спина залишається прямою, маківка голови тягнеться до неба, таким чином, підборіддя трохи притиснуте до себе.

 2. Праву ногу потрібно зігнути в коліні і підтягти до себе ступню, поклавши її на верхню частину лівої ноги.

 3.Тепер підтягніть до себе іншу ступню. Якщо ви покладете її під гомілку правої ноги, ви у позі полулотоса - вона легша для виконання і може використовуватися спочатку. Щоб виконати класичну позу лотоса, необхідно підняти ліву ногу і покласти її ступню на праве стегно. У деяких методиках вдосконалення, які включають в себе сидіння у позі лотоса, враховується черговість положення ніг у залежності від вашої приналежності до Інь або Ян (жіночої або чоловічої статі).

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...