• Найбільша ящірка - комодо

  • Ганна Аллен | Велика Епоха
    Субота, 26 березня 2011 року
Справжні дракони існують. Це найбільша ящірка в світі - комодо. Живуть вони на чотирьох островах Індонезії - Комодо, Рінтья, Падар і Флорес. У загальній складності їх налічується 5100 особин.
 
Найбільша ящірка - це комодський варан, або, як його називають місцеві жителі, комодський дракон. Він - жорстокий хижак і жителям островів доводитися бути пильними. Дракон нападає на кіз, курей, іноді на людей. Особливо приступними для нападів є діти, а також люди, які сидять або лежать на землі. Комодський варан вселяє жах на остров'ян.
 
Вага дракона складає 70 кілограмів, середня довжина 2.25 метра. Екземпляр, представлений на виставці в Сан-Луїсі (Міссурі, США) в 1937 році мав рекордну довжину 3,13 метра і важив 166 кілограмів. У драконів гарний нюх і потужні щелепи.
 
Найбільша ящірка полює з засідки на таких великих тварин, як олень або буйвіл. Ящір завдає жахливі рани зубами, відпускає здобич, стежить за нею і чекає, коли та послабшає. Потім розриває жертву вигнутими пазурами. У слині дракона міститься суміш бактерій, від яких рана починає гноїтися, викликаючи зараження крові. В індонезійців, на яких вчинив напад комодський варан, місяцями не гояться рани.
 
Щорічно самці найбільшої ящірки б'ються за самку. Молоді комодські варани ховаються або на деревах, або в укриттях, тому що вони є їжею для дорослих особин. Комодські дракони поїдають собі подібних.
 
Під землею, в безпечному місці, самка найбільшої ящірки будує гніздо. Зазвичай вона риє нору, відкладає туди яйця, засипає їх землею і більше не приймає ніякої участі в розвитку маленьких драконів. Щоб вижити в навколишньому світі, їм доведеться уникати дорослих комодо.
 
Оскільки чисельність великих диких тварин на островах скорочується, комодські варани змушені харчуватися дрібними гризунами і птахами. Тому поступово найбільші ящірки зменшуються в розмірах.
 
В 1980 році на індонезійських островах для захисту найбільшої ящірки був створений національний парк.
 
 
Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...