• Перший у світі магазин продуктів рlastic-free відкрився в Амстердамі

  • Середа, 7 березня 2018 року

Голландська бакалійна мережа відкрила супермаркет, у якому немає жодного товару у пластиковій упаковці. Рlastic-free магазин допоможе покупцям, які свідомо ставляться до переробки відходів, відмовитися від використання пластику в побуті.

Амстердам є містом-лідером із впровадження інноваційних ідей — тут у 1602 році була заснована перша у світі біржа, а у 2016 році проходили випробування першого у світі пасажирського автобуса без водія.

Тепер британська екологічна кампанія A Plastic Planet і голландська мережа супермаркетів Ekoplaza об'єдналися, щоб створити перший у світі супермаркет, повністю вільний від пластику — рlastic-free. Магазин Ekoplaza Lab — це приміщення площею 60 м2, яке знаходиться в міському районі Уд-Вест.

У магазині пластик не використовується взагалі: полиці зроблені з металу та дерева, а етикетки на товарах — із картону.

Але найголовніше, що майже 700 видів продуктів упаковані із використанням рlastic-free матеріалів: від скла до компостованих біоматеріалів.

Експериментальний магазин пропонує найширший асортимент продуктів: від м'яса та молочних продуктів до сочевиці, фруктів і овочів.

Сьогодні у секторі роздрібної торгівлі більше 40% усієї упаковки зроблено із пластику. Власники нового магазину сподіваються переконати споживачів, що при здійсненні покупок пластик не потрібен. Сіан Сазерленд (Sian Sutherland), співзасновник A Plastic Planet, заявляє: «Протягом десятиліть покупців запевнили, що ми не можемо жити без пластику у сфері їжі та напоїв. Підхід plastic-free розвіює цю ілюзію».

Другий магазин, який, як очікується, буде розташований у Гаазі, відкриється у червні цього року. Ekoplaza сподівається незабаром відкрити відділи рlastic-free у своїх 74 магазинах.

Магазини рlastic-free поширені у країнах Європи: це можна назвати новим трендом, який дозволяє відмовитися від використання пластику.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...