Понеділок, Лис 23, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як підлітки змінюють наш світ: дивовижні винаходи молодих геніїв

Неділя, 26 квітня 2020 року

14-річна школярка з Індії створила педальну пральну машину з перероблених частин велосипеда. Машина нагадує щось середнє між велотренажером і пральною машиною, і це — фантастичне рішення для багатьох сімей, які не мають доступу до електромережі. Про це, а також про інших підлітків, які змінюють світ своїми винаходами, — читайте далі.

Ремея Хосе (Remya Jose) — дівчина з Керали, Індія. Зараз їй 23 роки, вона талановитий новатор, у якого є ряд геніальних винаходів. Коли їй було всього 14 років, вона розробила вело-пральну машину. Її роботу відзначили Національною премією за інновації від колишнього президента Індії Абдула Калама.

Зараз мало хто може собі уявити, як це — прати вручну кожен день речі для всієї родини. Чотирнадцятирічна Ремея Хосе не мала вибору. Відтоді як їхня мати захворіла, а батько проходив лікування від раку, після щоденної чотиригодинної поїздки до школи і назад вона та її сестра-близнюк відповідали ще й за прання одягу для всієї родини.

Завдання непросте, особливо якщо використовувати холодну річкову воду. І тоді Ремея вирішила знайти альтернативне рішення. Вивчивши роботу електричної пральної машини, вона спроектувала механічну, яка використовує систему педалей, з'єднану з алюмінієвим барабаном стандартним велосипедним ланцюгом.

Потім у місцевій авторемонтній майстерні зі старих компонентів велосипеда цей проект втілили у життя, розповідає BrightVibes.

Педальна пральна машина обробляє завантаження приблизно за 30 хвилин, з яких потрібно крутити педалі 4—5 хвилин на початку і ще стільки ж наприкінці циклу полоскання. Решта часу потрібна для замочування одягу в мильній воді. Брудна вода зливається через кран, звільняючи місце для нової чистої води.

Ремея представляла свою школу на різних наукових виставках та отримувала призи за створення моделі трансляційної вежі для мобільних телефонів, а також за робочу модель каструлі, яка зберігає тепло, а також працює як кухонна плита.

До свого практичного іспиту дівчина створила модель холодильника, в якому фрукти, овочі та інші продукти залишаються свіжими в середньому тиждень.

Зараз Ремея працює в якості Serial Innovator у Національному інноваційному фонді в Індії (у тому ж фонді, який присудив їй приз), створюючи нові винаходи, які допомагають сільським громадам в її рідній країні.

Підлітки-винахідники, чиї нововведення можуть змінити світ

16-річні діти знайшли спосіб підвищити врожайність культур для боротьби із глобальною продовольчою кризою

Підлітки з Ірландії Ciara Judge, Émer Hickey і Sophie Healy-Thow виграли Google Science Fair 2014 за проектом Global Food Crisis.

Вони з'єднали культури типу вівса і ячменю з бактеріями, які часто зустрічаються в симбіотичному зв'язку з бобовими.

Культури, які зазнали такого унікального поєднання, показали найкращу схожість і дали 74% вихід сухої маси.

Збільшення врожайності сільськогосподарських культур має життєво важливе значення, оскільки кількість людей на планеті зростає, і такі відкриття, як це, можуть впливати на боротьбу з нестачею їжі.

12-річний хлопчик створив найдешевший принтер для сліпих

12-річний Шубем Банерджі (Shubham Banerjee) із Каліфорнії використав комплект Lego Mindstorms EV3 і близько $5 для розробки інноваційного принтера Брайля Braigo v1.0, який коштує менше, ніж аналогічні пристрої.

За даними ВООЗ, близько 285 мільйонів чоловік по всьому світу мають проблеми зору. Зазвичай принтери Брайля стоять більше $2000, що не завжди по кишені людям, що страждають від сліпоти.

Коли Банерджі винайшов свій пристрій, його технологія показала величезний потенціал для зміни цієї ситуації.

Шубем створив компанію Braigo Labs, близько трьох років тому випустив додаток і веб-платформу, а зараз продовжує розвивати свій революційний принтер, навчаючись у старшій школі.

19-річний винахідник і очищення океанів

Боян Слат (Boyan Slat) із Нідерландів у 19 років створив Ocean Cleanup Array — організацію, яка розробляє технології для вилучення пластикового сміття зі Світового океану та запобігання його потрапляння в океани.

Від моменту заснування він отримав більше $31,5 млн у якості пожертви від спонсорів і філантропів. Ocean Cleanup нещодавно завершила свою першу повітряну розвідувальну місію Great Pacific Garbage Patch, виграла Katerva Award у 2016 році і має великі перспективи на майбутнє.

17-річна дівчина створила пристрій для очищення води і отримання чистої енергії

Мільйони людей в усьому світі живуть без електрики або чистої води. 17-річна Синтія Сін Нга Лам (Cynthia Sin Nga Lam) з Австралії змогла вирішити обидва завдання одночасно, створивши портативний пристрій H2Pro.

Блок H2Pro використовує фотокаталіз або світло для прискорення хімічної реакції стерилізації води. Як бонус цей процес також виробляє водень, який можна використовувати для виробництва електроенергії.

Проект біореактора, який перетворює туалетні відходи на чисту енергію

Коли у 2013 році в Кенії в Maseno School відкрилися нові гуртожитки для більш ніж 700 студентів, у довколишніх районах часто з'являлися неприємні запахи через несправну каналізаційну систему, яка до того ж забруднювала місцеву прісну воду.

У 17-річного школяра Лероя Мвасару (Leroy Mwasaru) і чотирьох його друзів з'явилося рішення: біореактор, який міг би перетворювати відходи на чисте паливо для кухні, в якій використовуються дрова.

Сьогодні Мвасару є засновником Greenpact — групи, метою якої є надання біогазових рішень більш ніж шести мільйонам кенійців, які не мають доступу до нормальної санітарії та поновлюваних джерел енергії.

Покриття з олівця та сонцезахисного крему, яке очищає від забруднень

16-річний Семюел Берроу (Samuel Burrow) з Англії використовував ці два інгредієнти, щоб створити «лакофарбове покриття», яке має здатність руйнувати забруднюючі речовини за допомогою світла.

Він змішав двоокис титану з оксидом графену. Отримана суміш Burrow може очищати воду, як губка, а в поєднанні з піском вона може фільтрувати воду, очищаючи її від важких металів.

Comments   

загрузка...