Понеділок, Січ 24, 2022
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Медитація замість покарання: новий підхід у школах Балтімора (ФОТО)

Вівторок, 7 липня 2020 року

В одній із початкових шкіл Балтімора для недисциплінованих учнів використовують незвичайний метод перевиховання. Замість покарання їм пропонують зайнятися медитацією, йогою або попрактикувати усвідомленість. Результати такого «перевиховання» перевершили всі очікування.

У початковій школі Роберта У. Колемана в Балтіморі не застосовують методи покарання дітей. Замість них там використовують науковий холістичний підхід, який вже дає вражаючі результати.

Holistic Life Foundation (HLF) — це некомерційна організація, яка займається впровадженням здорового способу життя для дітей та дорослих у спільнотах із недостатнім рівнем обслуговування, розповідає ВrightVibes.

Завдяки всебічному підходу, який допомагає дітям розвивати своє внутрішнє життя за допомогою йоги, уважності та самодопомоги, HLF допомагає взаємодії спільноти та навколишнього середовища і розробляє високоякісні та науково обґрунтовані навчальні програми.

Кімната для медитації — Mindful Moment Room

Замість того, щоб карати деструктивних дітей або відправляти їх до кабінету директора, у початковій школі Роберта У. Колемана створили Mindful Moment Room.

Mindful Moment Room не схожа на стандартну безлику кімнату для покарання. Навпаки, цей простір наповнений лампами, декором і м’якими подушками. Дітям, які погано себе вели, рекомендують посидіти в кімнаті та спробувати зайнятися медитацією, щоб заспокоїтися та знову зосередитися. Їм також пропонується поговорити про те, що сталося.

Медитація та практика уважності є досить незвичайними техніками. Протягом тисяч років люди використовували вдумливу медитацію для здобуття внутрішнього спокою. Однак тільки нещодавно наука почала вивчати її вплив на розум і тіло, і це допомогло відкрити деякі дивовижні ефекти.

До прикладу, в одному із досліджень йдеться про те, що усвідомлена медитація може дати практикуючим солдатам свого роду ментальну броню проти руйнівних емоцій, а також допомагає поліпшити пам'ять. Інша запропонована техніка медитації допомагає поліпшити увагу людини та зосередитися. Практика усвідомленості, зокрема, навіть стала частиною деяких досить успішних психотерапій.

Загалом це говорить про те, що науковці почали розуміти, як добре медитація може впливати на здоров'я людини.

Дітям подобається медитувати

Але повернімося до школи. Mindful Moment Room — не єдиний спосіб, за допомогою якого здійснюється «перевиховання» учнів.

Кімната медитації була створена при партнерстві з Holistic Life Foundation, яка вже понад 10 років пропонує й іншу програму — Holistic Me, де діти з першого по п'ятий клас вправляються у тренуванні уважності та йозі.

«Дивовижно, — говорить Кірк Філіпс, координатор Holistic Me. — Складно уявити, що маленькі діти будуть медитувати в тиші, але вони це роблять».

Зокрема, під час різдвяної вечірки, діти знали, що отримають подарунки, але очікували на те, що спочатку вони будуть медитувати.

«Мабуть, маленькій дитині непросто сісти та медитувати, знаючи, що його чекає мішок із подарунками, але вони так вчинили! Це було прекрасно, ми всі посміхалися один одному, спостерігаючи за ними», — розповідає Філіпс.

Програма, яка використовується у цій Балтіморської школі, також допомагає дітям піклуватися про навколишнє середовище. Діти допомагають прибирати місцеві парки, сади та відвідують сусідні ферми. Їх навчають бути співучителями, дозволяючи їм проводити заняття з йоги.

«Це відбувається не тільки в одній школі. Багато шкіл пробує такий холістичний підхід, і це дає неймовірні результати», — кажуть вчителі.

У Великобританії проект Mindfulness in Schools навчає дорослих, як створювати такі програми. Користь від цих програм відчули у школах багатьох країн.

У школі Patterson Park High School, яка також використовує програми усвідомленості, відвідуваність зросла, а число учнів, яких тимчасово відсторонили від навчання, знизилося.

Читайте далі:

Вправи цігун – альтернатива лікам?

Не можете знайти час для медитації? Послухайте музику

Comments   

загрузка...