• Не можете знайти час для медитації? Послухайте музику

  • Вівторок, 9 жовтня 2018 року

1_14.jpg

Чимало хто без музики не може прожити й дня. Кажуть, музика деколи здатна позитивно впливати на здоров'я: вона гармонізує душевний стан, виліковує від хвороб і може замінити медитацію.

Психологи й дослідники стверджують, що людям зазвичай подобається музика близько 120–130 ударів на хвилину, що трохи вище середнього значення частоти серцевих скорочень (60–100 уд/хв). Такий темп зазвичай зустрічається в мелодіях із постійним ритмом. Але цей темп не підходить для тренувальних треків, у яких він, як правило, ще швидший. Підбадьорлива музика допомагає продовжувати займатися, навіть коли відчувається втома.

А що каже вікова мудрість про вплив музики на здоров'я?

І древні китайці, і стародавні єгиптяни, а також давньогрецький філософ Платон і прославлений покровитель мистецтв король Людовик XIV — усі вони дотримувалися ідеї про те, що музика пов'язує людину з космосом. Вона впливає на душу і, отже, може зцілювати. Заспокійлива жива мелодія немов проходить через усе тіло, а звукові хвилі заглиблюють свідомість у гармонію.

Можна припустити, що такий ефект носить чисто суб'єктивний характер: музика, яка нам подобається найбільше, впливає на нас найсильніше (або навпаки). Однак це не так: композитори давно помітили, що реакція організму на музику не залежить від особистих переваг і може бути викликана, наприклад, майстерним і натхненним виконанням.

Композитор Цзин Сіань отримала класичну освіту та стала професійним музикантом, що грає на піпі, у віці 15 років. Після того як композиторський талант Цзин відзначили нагородою, вона зосередилася на своїй кар'єрі та отримала популярність.

«У той час я дещо зазнавалася», — зізнається вона в короткометражному документальному фільмі про музику Shen Yun Performing Arts. Однак початок її діяльності у Shen Yun і традиційні китайські цінності, що становлять основу майстерності цієї танцювальної трупи, змусили її переглянути свою мотивацію як артиста.

«У давнину казали, що мудрець виконує музику у злагоді з небесами. Таким був традиційний підхід китайської культури. Тепер я краще розумію, що дійсно потрібно аудиторії. Коли я пишу, я намагаюся налаштуватися на те, щоб увійти в гармонію з божественним», — розповіла Цзин.

Музика Shen Yun заспокоює душу

Shen Yun — колектив класичного китайського танцю. Однією з його особливостей є те, що кожна з шести гастрольних труп подорожує із живим оркестром. Уся музика є оригінальною і оновлюється кожного сезону. Музиканти Shen Yun зуміли поєднати традиційну китайську музику із класичною західною симфонією, багатою на різноманітні ритми.

Від моменту свого дебюту в Карнеґі-холі у 2012 році, Симфонічний оркестр Shen Yun із кожним виступом завойовує серця все більшої кількості людей.

Учасники колективу прагнуть слідувати принципам традиційної китайської культури: гармонії між небом, людиною та землею, щоб донести її кожним рухом у танці та кожною нотою в музиці. Такі виступи дають слухачам концерту відчуття легкості на душі та в тілі.

Дізнатися більше про міста й дати міжнародного туру ви можете на офіційному сайті Shen Yun.

Джерело: The Epoch Times.

Читайте далі:

Концерт Shen Yun справив глибоке враження на світових знаменитостей

Китайські ієрогліфи: музика та ліки

Традиційна китайська музика та її позитивний вплив на людину

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...