• Природні барвники для волосся — чорна смородина, індигофера і хна

  • П'ятниця, 21 вересня 2018 року

волосы

Щоб змінити або збагатити колір волосся, не обов'язково використовувати небезпечні барвники — адже існують фарби рослинного походження. Чорна смородина, індигофера і хна здатні надати волоссю незвичний і глибший відтінок.

Чому натуральні фарби для волосся популярні? Усе просто: інгредієнти традиційних барвників викликають недовіру з боку покупців, і на те є підстави.

У деяких людей розвиваються алергії на хімічні речовини, які неминуче входять до складу фарб для волосся. Жінка з Китаю захворіла на цироз печінки після регулярного фарбування волосся протягом декількох років. Також відомі випадки появи захворювань шкіри та сильного випадання волосся.

Велика кількість людей стурбована наявністю у фарбах для волосся деяких інгредієнтів, особливо речовини під назвою п-Фенілендіамін (PPD), яка потенційно є канцерогенною та мутагенною речовиною. Згідно із Campaign for Safe Cosmetics:

«Виявлені у фарбах для волосся ароматичні аміни пов'язують зі збільшенням числа випадків раку сечового міхура. Однак дослідження, які вивчають ризики розвитку раку, пов'язаного із використанням фарб для волосся, показали суперечливі результати, і Міжнародне агентство з дослідження раку (МАВР) заявляє, що воно не в змозі класифікувати канцерогенність п-Фенілендіаміну».

Під час реакції п-Фенілендіаміну з перекисом водню утворюється так звана «основа Бандровського» — C6H9N3, яка змінює ДНК. Було доведено, що вона має сильні мутагенні властивості та, можливо, канцерогенна. При використанні окисних барвників для волосся існує небезпека впливу цих речовин на організм.

Чорна смородина

Чимало сучасних компаній, що займаються створенням і виробництвом фарб для волосся, шукають більш безпечні, натуральні варіанти. Наприклад, ягоди чорної смородини, що залишаються після виробництва популярного британського напою Ribena, перетворюють на натуральні барвники.

Хіміки з Університету Лідса (Велика Британія), доктор Річард Блекберн і професор Кріс Рейнер, опублікували статтю у виданні Journal of Agriculture and Food Chemistry:

«Антоціани — це пігменти, які визначають забарвлення більшості ягід, квітів, фруктів і овочів. Вони нетоксичні, водорозчинні та можуть фарбувати у рожевий, червоний, фіолетовий і синій відтінки, тому широко використовуються в якості натуральних харчових барвників».

Вчені змогли отримати з ягід чорної смородини досить стійкі червоні, фіолетові та сині барвники, які при змішуванні із жовтим кольором утворюють широкий діапазон коричневих відтінків.

Хна

Хна — це порошок із листя рослини Lawsonia inermis, який використовується для фарбування волосся та шкіри вже тисячі років. Щоб перетворити порошок на пасту, його змішують із гарячою водою. Хна часто використовується для фарбування волосся у рудий колір, але є багато інших відтінків, у тому числі нейтральних (якщо потрібно тільки надати блиск) і більш світлих тонів.

Щоб трохи змінити колір, замість простої гарячої води до хни можна додати червоний чай гібіскусу. Це додасть яскравості. Щоб пом'якшити червоні тони хни, деякі використовують каву.

Змішайте хну з кокосовими і оливковими оліями, коли додаєте гарячу воду, це допоможе не допустити пересушування волосся. На відміну від звичайного барвника, хна не фарбує волосся в один суцільний колір, а надає йому незвичайні відтінки, які переливаються на сонці. Ще одна перевага цього барвника — хна підходить для всіх типів волосся, до того ж має лікувальний ефект.

Індигофера

Індиго — рослина, яку можна використовувати для фарбування волосся у чорний колір. Індигофера була настільки популярною у XIX і XX століттях у США та Європі, що її називали «чорною хною».

Андреа Плелл, консультант з етики моди та співзасновник Sustainable Fashion Alliance, використовує поєднання індиго та хни для свого темно-каштанового волосся: «Я завжди отримую компліменти не тільки щодо кольору мого волосся, але і щодо того, як добре воно виглядає. Воно стало більш об'ємним, ніж було».

краситель для волос

Особенности использования натуральных красителей

Применение натуральных средств для окрашивания требует больше времени: обычно рекомендуют держать их на волосах до трёх часов. А хну и индиго даже можно оставлять на ночь (не забудьте тщательно закрыть волосы плёнкой).

Хна и индигофера держатся довольно долго, но когда корни волос отрастают, их нужно снова подкрашивать (через 6—7 недель).

Попробуйте натуральные альтернативы красителям — это не только сэкономит деньги, но и сделает ваши волосы более здоровыми. Кроме того, во время смывания в систему водоснабжения не попадут опасные химикаты, наносящие вред окружающей среде.

Читайте далее:

Что вредит красоте волос? 10 мифов

В погоне за красотой: 5 смертельно опасных косметических процедур

7 продуктов, которые можно использовать для ухода за кожей

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...