• Звичка щомісяця фарбувати волосся викликає цироз печінки — реальна історія

  • П'ятниця, 6 квітня 2018 року


Чи небезпечні фарби для волосся? Здається, це питання піднімалося настільки часто, що багато хто перестав сприймати його серйозно. Однак історія, що сталася з китаянкою на ім'я Чень, не може нас залишати байдужими і надалі: нещодавно у неї діагностували хімічний цироз печінки. Причиною цього серйозного захворювання виявилася звичка фарбувати волосся щомісяця протягом 10 років.

Чень — жінка середніх років, яка проживає в Харбіні, Китай. Коли їй виповнилося 30, вона помітила перші сиві волосини на голові. У той час їх було небагато, і вона просто виривала їх. Через 10 років сивого волосся стало більше, і незабаром воно з'явилося і навколо скронь.

Як і багато інших жінок цього віку, вона почала фарбувати волосся, щоб приховати ознаки старіння. Проте, за її словами, сиве волосся росло дуже швидко, і тому доводилося відвідувати салон щомісяця, де їй фарбували волосся і робили укладку.

Нещодавно вона дізналася, що ця, на перший погляд, не шкідлива звичка, призвела до серйозного пошкодження печінки.

Близько двох місяців тому, увечері, коли Чень піднімалася по сходах у спальню, вона відчула сильну втому і задишку, але не надала цьому значення. Однак, коли вона нарешті дісталася спальні, чоловік помітив, що її шкіра та білки очей жовті.

Вони негайно вирушили до лікарні, а звідти їх доставили у відділення інфекційної медицини в Харбіні. Тести показали, що в організмі Чень нормальний рівень білірубіну перевищено більш ніж у 10 разів, а печінка уражена цирозом.

Намагаючись з'ясувати причину цього, у лікарні дізналися, що жінка не мала проблем алкоголем, і в історії її хвороби не було ліків, які могли б сильно пошкодити печінку. Лікарі продовжували ставити запитання щодо звичок Чень, в надії знайти деякі підказки.

Дізнавшись про щомісячну процедуру фарбування волосся і про те, що це тривало протягом 10 років, лікарі встановили, що причиною цирозу стали хімічні речовини у барвнику.

Після більш ніж 20-денного лікування стан Чень значно покращився, але лікарі кажуть, що деякі хімічні пошкодження її печінки є незворотними, що збільшує ризик розвитку раку.

Доктор Фу Ліцзянь, директор Відділу внутрішньої медицини інфекційних захворювань, стверджує, що більшість барвників для волосся містять десятки хімічних речовин, і деякі з них надзвичайно токсичні для людського організму. Серед таких речовин — нітробензол і анілін. Вони легко всмоктується через шкіру голови, а як тільки потрапляють в організм, то метаболізуються печінкою. Згодом це не тільки отруює орган, але також може привести до серйозних наслідків для здоров'я, як у випадку з Чень.

Доктор Фу каже, щоб захистити печінку, краще ніколи не вдаватися до використання хімічних барвників для волосся. Найбезпечніший варіант — використовувати барвники на основі рослин, наприклад, хну або басму. Але якщо ви все ж вибираєте хімічні барвники для волосся, доктор застерігає, що використовувати їх можна не більше одного разу на шість місяців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...