• У гонитві за красою: 5 смертельно небезпечних косметичних процедур

  • Понеділок, 26 березня 2018 року

Після візиту до спа- або косметологічного салону ми відчуваємо себе красивими і помолоділими. Але іноді прості косметичні процедури проходять не так, як очікувалося, що призводить до утворення рубців, інфекцій, а іноді навіть до смерті. Про п'ять косметичних процедур, які можуть виявитися смертельно небезпечними, читайте далі.

Більшість косметологічних процедур абсолютно безпечні, якщо їх проводять лікарі або ліцензовані фахівці. Але знаючи про їхню небезпечну сторону, ви двічі подумаєте, перш ніж зважитися.

Манікюр та педикюр

У салоні, де щодня багатьом людям підрізають нігті та зрізають мозолі, можна підхопити грибкові та бактеріальні інфекції, у тому числі й MRSA — стійкі до антибіотиків бактерії. Хоча у це складно повірити, але ці інфекції можуть бути смертельними.

У 2005 році <a href="https://www.mnn.com/lifestyle/natural-beauty-fashion/photos/5-beauty-treatments-that-could-turn-deadly/in-pursuit-of">Кімберлі Кей Джексон вирушила на щомісячний педикюр, де її п'яту обробили пемзою. На цьому місці у неї з'явилася рана, що не заживала, незважаючи на антибіотики. 46-річна жінка померла сім місяців по тому, а її сім'я подала на салон у суд.

Випрямлення волосся

Якщо ви хочете мати гладенькі локони, то вас напевно приваблять популярні Brazilian Blowout. Але будьте обережні: згідно Food and Drug Administration (FDA), ці засоби містять від 8,7 до 10,4% формальдегіду, що викликає рак. Така концентрація формальдегіду використовується тільки у бальзамуючій рідині, яку застосовують у похоронних бюро.

Ті, хто застосовували Brazilian Blowout, повідомляли про кровотечі з носа, біль у грудях, головний біль, запаморочення, блювоти, висипи і проблеми з диханням, а деякі працівники салонів і клієнти навіть одягають протигази під час процедури.

Ін'єкції ботокса

Хоча косметичне використання ботокса зазвичай безпечне, якщо застосовувати за призначенням, проте цей препарат відзначений ярликом Black Box — найсуворішим попередженням FDA. У 2008 році споживча група Public Citizen звернулася в FDA із 180 повідомленнями про несприятливі наслідки і 16 смертельних випадків після застосування ботокса у США.

Після ін'єкції ефект ботокса може поширитися на інші частини тіла, викликаючи серйозні побічні ефекти. Однак коли препарат використовується для косметичних цілей, ймовірність цього вкрай мала. Серйозні побічні ефекти частіше зустрічаються у дітей, яких лікують від м'язових спазмів.

Якщо ви плануєте робити ін'єкції ботокса, експерти радять дізнатися про кваліфікацію людини, яка займається цим. Переконайтеся, що вона використовує справжній ботокс і стежить за дотриманням належних стандартів санітарії. Якщо після ін'єкцій з'явилися будь-які симптоми ботулізму, у тому числі утруднене ковтання, невиразна мова або слабкість м'язів, негайно зверніться до лікаря.

Засмага

Поки безліч людей йде у солярій, щоб отримати здорову засмаглу шкіру, експерти з раку вважають ці пристрої такими ж смертоносними, як гірчичний газ і миш'як. Аналіз 20 досліджень, проведених у 2009 році, показав, що якщо людина починає відвідувати солярії до 30 років, ризик розвитку раку шкіри збільшується на 75%. За даними National Cancer Institute, у жінок, які часто відвідують солярій, ризик розвитку злоякісної меланоми — найбільш смертоносного типу раку шкіри — підвищується на 55%.

Лазерне видалення волосся

Лазерна епіляція зазвичай є безпечною процедурою, якщо її проводить кваліфікований фахівець. Але можуть з'явитися побічні ефекти: пошкодження шкіри, бактеріальні інфекції та постійні рубці.

Місцеві анестетики зменшують біль під час процедури, але вони також можуть бути смертельними, як у випадку із 22-річною Ширі Бирг. У 2004 році їй нанесли гель, який викликає оніміння, через що у неї стався напад, дівчина впала в кому і померла через 8 днів від смертельного пошкодження головного мозку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...