Вівторок, Жов 20, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Аерозолі містять хімікати, такі як формальдегід і ксилол, тому фактично ви «освіжаєте» повітря токсинами

П'ятниця, 17 липня 2020 року

Спрей-аерозолі, які використовуються для додання свіжості повітрю у приміщеннях, досить небезпечні: вони можуть впливати на кількість дощів, збільшують ризик раку в домашніх тварин і випускають летючі органічні сполуки. Що ще ми не знаємо про аерозолі?

Аерозолі містять хімікати, такі як формальдегід і ксилол, тому фактично ви «освіжаєте» повітря всередині будинку токсинами.

«Моя свекруха була одержима запахом освіжувача повітря. Кожного разу, коли ми приходили до неї, ванна кімната і спальня були оснащені різними спреями, ароматами та кімнатними дезодорантами. Одного разу я прокинувся вночі від того, що щось розприскувалося в кімнаті. Вранці я зрозумів: це виявився новий спреєвий гаджет, встановлений для надання свіжості повітрю кімнати кожної години», — розповідає Jennifer Nelson.

Згідно Агентству з охорони навколишнього середовища (EPA), аерозольні освіжувачі повітря сприяють забрудненню повітря в приміщеннях, а не зменшують його.

«Хімічні речовини, які створюють аерозольний ефект, є небезпечними для навколишнього середовища, зокрема, для озону», — говорить Stewart Lonky, експерт із біологічної токсичності та автор «Invisible Killers: The Truth about Environmental Genocide» («Невидимі вбивці: правда про екологічний геноцид»).

«Ви читали етикетки з інгредієнтами на більшості освіжувачів повітря?», — питає K.B. Lee, засновник і генеральний директор Ever Bamboo, компанії, яка просуває натуральні способи нейтралізації запахів. «Швидше за все, ви побачите у списку аромат або парфум, і цей єдиний інгредієнт може містити до 400 складових, деякі з яких токсичні. Аерозольні спреї також містять хімікати, такі як формальдегід і ксилол, тому ви "освіжаєте" токсинами. Ці інгредієнти є канцерогенами і нейротоксинами, шкідливими для нашого організму, дітей та домашніх тварин».

Існують реальні ризики, особливо при використанні спреїв для волосся й освіжувачів повітря, які можуть розпорошувати формальдегід та інші леткі органічні сполуки (ЛОС) не тільки в повітря, але і на поверхні у вашому будинку.

«З поверхні ці токсини можуть потрапити на ваші руки, а звідти, звичайно ж, вони можуть потрапити до вашого рота», — говорить Lonky.

Зокрема, аерозольна фарба може містити метиленхлорид, який, як відомо, викликає рак у тварин, згідно Consumer Product Safety Commission. І якщо ви ковтаєте його, у тілі він перетворюється на монооксид вуглецю, що може викликати симптоми, пов'язані з впливом окису вуглецю.

Як аерозоль впливає на навколишнє середовище

Ще більш тривожним є те, як аерозолі з їхніми крихітними частинками в газі, впливають на клімат. Згідно з новим дослідженням MIT, опублікованим у Geophysical Research Letters, вони можуть змінювати кількість опадів.

«Хоча повна зміна опадів контролюється середньою глобальною зміною температури ... наші дослідження показують, що аерозолі значно вплинули на розподіл змін опадів по всьому світу з доіндустріального часу», — каже Chien Wang, старший науковий співробітник MIT Joint Program on the Science and Policy of Global Change і MIT Department of Earth, Atmospheric and Planetary Sciences.

NASA пояснює, як аерозолі можуть впливати на дощ:

«Вважається, що аерозолі скорочують опади, тому що частинки зменшують розмір крапель води у хмарах. Однак у деяких умовах навколишнього середовища аерозолі можуть призводити до більш високих хмар, які, швидше за все, будуть створювати блискавки та сильні зливи. У кількох місцях метеорологи навіть виявили цикл, в якому частота гроз пов'язана з піками викидів аерозолів у середині тижня».

Багато людей пов'язує аерозолі з пошкодженням озонового шару. Але компанії ліквідували озоноруйнівні хімічні речовини у спреях, також відомі як хлорфторвуглеці (ХФВ) ще у 70-х роках. Більшість аерозольних засобів, вироблених або доступних у продажу у США, тепер використовують пропелленти, вуглеводні та стиснені гази, такі як закис азоту, що не виснажують озоновий шар.

Тим не менш, це не робить аерозолі безпечними. Кожного разу, коли ви використовуєте аерозоль, ви збільшуєте вуглецевий слід, тому що вони містять вуглеводні та стиснені гази. Фактично, сьогоднішні аерозолі, що не містять ХФУ, також виділяють ЛОС, які вносять вклад у рівень озону на рівні землі та є ключовим інструментом для збільшення смогу, який викликає астму.

Аерозольні балони, що містять небезпечні продукти, такі як фарби або спреї, повинні бути утилізовані як небезпечні відходи.

Скорочення використання аерозолів

EPA пропонує уникати аерозолів, коли це можливо. Але якщо вам потрібно використовувати аерозоль, вони пропонують такі поради:

  • Точно оцініть обсяг засобу, який вам знадобиться для завершення конкретної роботи, і купіть тільки те, що дійсно потрібно. Уникайте «супер» розмірів або упакованих аерозольних товарів.
  • Не використовуйте засоби, які розпорошуються безпосередньо на організм, наприклад, сонцезахисний крем, аерозоль для волосся та дезодорант. Замість цього виберіть обприскувачі, наприклад, креми.
  • Уникайте будь-якого спрей-засобу. Просто відкривайте вікна, щоб поліпшити циркуляцію повітря і освіжити повітря у приміщенні.

Comments   

загрузка...