• Секрет контейнерного овочівництва

  • Четвер, 22 березня 2018 року

Якщо у вас немає будинку із ділянкою, це зовсім не означає, що неможливо виростити свій сад овочів і трав. Спробуйте організувати на балконі квартири контейнерний сад і збирайте врожаї вже цього року!

Якщо ви хочете вирощувати власну їжу, але у вас занадто мало часу і простору для саду, не впадайте у відчай. У нас є вирішення цієї проблеми — контейнерне садівництво; і це простіше, ніж ви думаєте!

Власниця Renee's Garden Рені Шепард (Renee Shepherd) із Каліфорнії впевнена, що головне правило вирощування овочів у контейнерах — це використовувати насіння особливих сортів, виведених спеціально для вирощування в малому просторі та в умовах, що відрізняються від відкритого ґрунту.

«Ми виявили види овочів і трав, які мають невеликий розмір і можуть давати хороший врожай. Їх легко вирощувати в контейнерах, і вони не розростаються повсюди», — зазначає Шепард.

Як приклад Рені показує зелений стручок квасолі French Mascotte: «Вона ідеально підходить для контейнерів, тому що компактна, а боби ростуть на вершині рослини, тому їх легко зібрати».

Сорт Mascotte також надзвичайно стійкий до хвороб і дає великі врожаї. До того ж це дуже приваблива рослина, що квітне сотнями фіолетових квітів, які потім перетворюються на гарні та хрусткі боби.

Але не думайте, що вирощування овочів із насіння — це складно. На це здатні як початківці, так і досвідчені садівники: «Хоча контейнерне овочівництво здається чимось складним, насправді це не складно», — запевняє Рені.

Щоб домогтися успіху, потрібно дотримуватися кількох простих правил.

Правила контейнерного овочівництва

1. Виберіть контейнер відповідного розміру

Для таких рослин, як Mascotte, Рені рекомендує контейнер висотою не менше 46 см і шириною 46—50 см. Це можуть бути великі глиняні горщики, бочки, контейнери різних видів. Але не використовуйте маленькі горщики: у них мало місця для гарного врожаю, до того ж земля в них буде часто пересихати.

2. Проріджуйте розсаду

Відмову від проріджування Шепард називає найпоширенішою помилкою в овочевому контейнерному садівництві.

«Крім того, що наші сорти є найкращими варіантами для контейнерів, їхня особливість полягає в тому, що ми пишемо на пакеті, наскільки великий контейнер використовувати та скільки простору потрібно для рослин, — зазначає Рені. — Іншими словами, необхідно проріджувати розсаду».

Як приклад важливості проріджування сіянців Рені показує свій компактний цукіні Astia, який має світле плямисте зелене листя. «Я візьму 20—25 насінин. Якщо посадити їх всі у горщик, і всі вони зійдуть і будуть рости далі, то хорошого врожаю ви не отримаєте: рослини будуть конкурувати за простір і поживні речовини». Отже, як вирішити, які пагони зберегти, а які — вилучити?

Рені каже, що краще залишити найгарніші та сильні рослини, які згодом дадуть хороший урожай.

3. Правильне живлення

Хоча посадочні суміші для рослин містять добрива, потрібно все одно підгодувати рослини приблизно через шість тижнів після появи пагонів. За словами Рені, приблизно у цей час добриво із ґрунту вже майже засвоїлося рослиною.

Всі рослини потребують підгодівлі, особливо плодові, оскільки ростуть у невеликих ємностях, і коріння не може простягнутися глибоко, щоб добути поживні речовини. Рені пропонує використовувати хороше універсальне добриво для овочів і підгодовувати рослини приблизно кожні 2—3 тижні.

4. Ґрунт

Хороший ґрунт дуже важливий, тому Шепард не радить використовувати для контейнерів садовий ґрунт. Справа в тому, що в літню спеку він сильно ущільняється, і рослини в ньому не будуть відчувати себе комфортно. Покупний ґрунт більш рихлий, не містить бур'янів і шкідників.

5. Правильний полив

Із наближенням спекотних і сонячних днів ґрунт у горщиках буде пересихати все швидше. Щоб дізнатися, чи потрібно полити рослину, просто занурте у контейнер палець. Якщо ґрунт сухий навіть на рівні кінчика пальця, його негайно потрібно полити.

Які рослини можна вирощувати в контейнерах?

Крім бобів і цукіні, Рені пропонує спробувати вирощувати:

  • моркву (Chantenay Carrot Short Stuff);
  • огірки (Container Cucumber Bush Slicer);
  • баклажан (Container Eggplant Little Prince);
  • солодкий перець (Container Sweet Pepper Pizza My Heart);
  • помідори (Container Roma Inca Jewels);
  • кілька видів салату: Container Lettuce Garden Babies — новий вид салату, що стійкий до тепла і дає компактні качанчики розміром 12—15 см. Салат-латук Renee's Baby Leaf Blend є сумішшю зелених і червоних листків, які можна зрізати протягом усього літа і знову отримувати свіжу зелень через деякий час;
  • трави: базилік, кінза, кріп, петрушка;
  • невеликі квітучі рослини, у тому числі їстівні настурції.

Рені каже: «Якби у мене був невеликий відкритий майданчик типу балкона, і місце тільки для 3 або 4 горщиків, я б почала з невеликого саду трав, тому що немає нічого кращого за ці рослини, які надають стравам дивовижний смак. Вони займають небагато місця і чарівно виглядають».

Тестування якості насіння

Рені переконана, що насіння її марки неодмінно зійдуть, виростуть і стануть рослинами, які повністю відповідають описам на пакетиках. Звідки така впевненість? Уся справа в тому, що вона перевіряє насіння у пробних садах. Тут вона вирощує все, що потім потрапляє на продаж.

Насіння поставляються з усього світу із країн, де є виробники-експерти з певних сортів.

«Ми закуповуємо у всіх, починаючи від дуже дрібних сімейних ферм, які спеціалізуються на одному врожаї, — зазначає вона. — Я купую багато насіння з Європи, наприклад, базилік з Італії, тому що вважаю, що італійці вирощують найкращий базилік. Купую пастернак у англійців, а салат — у французів. Потім я переконуюся, що насіння має добру якість і швидкість проростання. І тільки потім я розкладаю насіння по пакетиках».

Рені також докладає величезних зусиль, складаючи описи та інструкції на пакетах: «Ці описи засновані на моєму досвіді. Я пишаюся тим, що створюю дійсно повні інструкції. Ось чому ми маємо право стверджувати, що для салату Garden Babies можна використовувати контейнер саме такого розміру та посадити дуже багато насіння — адже ми це перевірили!»

Контейнерне овочівництво — це просто наявність відповідного контейнера, ґрунту та рослин і догляд за ними, що не так складно і, головне, дуже весело; воно допомагає відновити зв'язок із природою та відчути її турботу та силу.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...