• Страждаєте від шуму у вухах? Нове відкриття може принести полегшення

  • П'ятниця, 16 березня 2018 року

Кожна п'ята людина страждає від дзвону або шуму у вухах, що зазвичай називають тінітус. Цей постійний шум може бути дуже виснажливим, а звичайні методи лікування дають тільки тимчасове полегшення. Однак новий пристрій, створений у Мічигані, може назавжди позбавити людей від такої проблеми.

За даними American Tinnitus Association, 20 мільйонів американців страждають від шуму у вухах, який вони вважають «обтяжливим», у той час як ще 2 мільйони класифікують свій стан як «екстремальний і виснажливий». Тінітус є найбільш поширеною причиною інвалідності, особливо серед військових ветеранів.

Люди, які страждають на тінітус, зазвичай чують дзвін або дзижчання. Цей звук чується лише їм. Неінвазивне лікування приносить деяке полегшення, зменшуючи або навіть усуваючи ці симптоми, але не вирішує проблему до кінця, розповідає Jenn Savedge.

Використовуючи навушники і пару електродів, дослідницька група, очолювана професором University of Michigan Medical School Сьюзан Шор (Susan Shore), створила пристрій, який може зменшити або навіть усунути дратівливі звуки, які викликає тінітус.

Новий метод лікування дзвону у вухах

Пристрій працює шляхом «повторної настройки» відхилених від норми реакцій нерва, які відбуваються в мозку. Шум у вухах з'являється, коли нервові клітини в мозку, що мають назву веретеновидні, стають гіперактивними і починають посилати в мозок фантомні сигнали про звуки, яких насправді немає.

«Якщо ми зможемо зупинити ці сигнали, ми можемо зупинити і тінітус, — говорить Шор. — Над цим ми і працюємо».

Шор та її команда зібрали пацієнтів із таким захворюванням, які могли змінити свої симптоми погойдуванням голови, стисненням щелеп та ін.

Дослідники використовували електроди, підключені до ділянки на голові пацієнта, для створення невеликих електричних імпульсів, щоб змінити симптоми. Учасників навчили користуватися пристроєм, а також наказали їм виконувати 30-хвилинні сеанси протягом 4 тижнів.

У контрольній групі пацієнтам дали пристрій, який виглядав аналогічно, але не створював електричних імпульсів. Пацієнти цієї групи не відчули ніяких змін у симптомах тінітусу. Ті ж, хто використовував даний пристрій, відзначили зменшення симптомів, а деякі навіть повідомили, що дзвін у вухах майже зник.

«Безперечно, ми раді цим результатам, — відзначила Шор, — але нам потрібно оптимізувати тривалість лікування, визначити, які підгрупи пацієнтів можуть отримати найбільшу користь, і з'ясувати, чи працює цей підхід для пацієнтів, у яких є несоматичні форми стану, які неможливо змінювати маневрами голови та шиї».

Відео нижче розповідає про це дослідження:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...