• Лікуємо правильно нежить у дитини

  • На правах партнёра Ⓟ | Велика Епоха
    Вівторок, 13 березня 2018 року

ⓅУ весняний період нежить стає для багатьох малюків прикрою проблемою. Різкі зміни погоди і підвищена вологість призводять до розвитку простудних захворювань, а численні цвітіння провокують загострення у хворих на алергію. Усе це супроводжується неприємним нежитем, який іноді затягується на тижні і навіть місяці. Редакція Likarni.com підготувала статтю про те, як повернути свободу дихання діткам.

Анатомічна особливість будови слизової носа у дітей така, що до 5 років добре розвинені аденоїдні вегетації. Інфекція, яка потрапляє в організм, відразу осідає на слизовій носа. За рахунок того, що всі органи ще дуже незрілі, набряк у діток розвивається дуже швидко. Він перекриває носове дихання, порушує їх сон і нормальну життєдіяльність. Це звичайно турбує батьків, тому що дитина не в змозі спати, їсти.

Батьки намагаються всіляко полегшити стан малюка, починають займатися самолікуванням, тому що риніт, як правило, у нас вміють лікувати всі. При риніті необхідно зволоження, для того щоб добре йшов відтік з носа. Коли дитина хворіє, середня вологість в кімнаті повинна бути 50-70 %. Малюк повинен пити достатню кількість рідини. Закапувати судинозвужувальні препарати необхідно, якщо виникає гострий біль у вусі. Це в першу чергу є показанням для застосування судинозвужувальних засобів.

Євстахієва труба, яка з'єднує ніс і середнє вухо, досить коротка і широка. Тому набряк дуже швидко поширюється на євстахієву трубу. Як батькам зрозуміти, що болить вухо? Не завжди діти показують на вухо, але це буде перша безсонна ніч у дитини, у якої риніт вже кілька днів. І це буде риніт, що не супроводжується виділенням слизу, а має сильний набряк.

Досить часто одним із симптомів при кашлі є риніт. При порушенні дихання, обструкції, явищах ларинготрахеїту, підвищеній температурі, дитина, у якої вже закладений ніс, починає дихати ротом. У результаті посилюється кашель. За свідченнями лікарів в такому випадку необхідно використовувати судинозвужувальні препарати, але їх використання не повинно бути безконтрольним.

Судинозвужувальні засоби використовуються не більше 5 днів і не більше 3 разів на добу.

Судинозвужувальні діють на слизову. Явище риніту не має нормованих стадій перебігу. Якщо в перші дні дуже сильно ускладнене дихання, спочатку капають судинозвужувальні, а потім промивають сольовими розчинами.

Пам'ятаємо, що у малюків під тиском нічого не промивається, бо слиз потрапляє в євстахієву трубу. Ймовірне ускладнення — отит, тому спреї застосовуються у діток після 1 року, а до цього тільки крапельки. Так як дитина адекватно очистити слизову носа не може самостійно, використовуємо аспіратори. Якщо після промивання носа і аспірації слизу дитина дихає добре, застосовувати судинозвужувальні препарати недоцільно.

Часто батьки за рекомендаціями бабусь і дідусів використовують народні засоби. Нічого немедикаментозного в ніс заливати НЕ МОЖНА.

Використовувати сольові розчини краще стандартизовані, які продаються в аптеках. При розведенні самостійно розчин може бути гіпертонічним, також може подразнювати слизову носа. Використовувати метод «зозуля» можна тільки за показаннями після консультації з ЛОРом.

Батьки часто неправильно проводять гігієнічні процедури і туалет носа, що призводить до розвитку отитів.

Для профілактики частих захворювань дитина повинна «зустрічатися» з інфекціями, інакше його імунна система не буде працювати. На першому році відвідування дитячого садка дитина захворює в середньому 14-16 разів. Потім з кожним роком імунна система починає працювати краще, виробляється в групі колективний імунітет, і він хворіє рідше. Зміцнювати імунну систему — це перебувати достатню кількість часу на свіжому повітрі, загартовуватися, привчати дитину до низьких температур.

*Комментарий: редакция не несёт ответственности за содержание и мнения, изложенные в статьях со знаком Ⓟ.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...