• 12 домашніх небезпек, через які можна захворіти

  • Понеділок, 12 березня 2018 року

Будинок — місце відпочинку та відновлення сил, але і у ньому можуть ховатися потенційні небезпеки для здоров'я. Існує щонайменше 12 чинників, через які ми можемо захворіти.

Коли ми думаємо про предмети, які можуть викликати захворювання, то перше, що спадає на думку, це перила ескалатора, ручки продуктових візків, дверей тощо. Хоча на цих речах може бути безліч мікробів, але існують також інші небезпеки, про які ми навіть не здогадуємося, говорить Sierra Bright. Це небезпеки, які є в кожному будинку: від мікроскопічних бактерій до цвілі, пилових кліщів і всіх видів токсинів.

Пліснява

Цвіль поширена в багатьох будинках і може з'явитися де завгодно, особливо у вологих місцях. Вона швидко поширюється на гіпсокартоні, шпалерах і дереві. У нових будинках для підвищення енергоефективності використовують ізоляційні матеріали, і це часто посилює проблему цвілі. Згідно з дослідженнями Центру контролю за захворюваннями, пліснява викликає захворювання верхніх дихальних шляхів, а також кашель і хрипи у здорових людей. У людей, які страждають на астму, прояви хвороби можуть погіршуватися.

Цвіль також викликає алергічні реакції та респіраторні захворювання навіть у здорових дітей.

Якщо ви помітили слабкий затхлий запах, протікання води, або якщо хтось із вашої родини часто страждає від таких симптомів, як сухість очей, чхання, кашель або висип, потрібно перевірити будинок на наявність плісняви.

Побутові миючі засоби

Побутові миючі засоби, як правило, містять безліч хімікатів. Згідно Агентству з охорони навколишнього середовища США, лише 7% усіх найбільш популярних засобів для чищення містять повну інформацію про їхню токсичність.

Інгредієнти у цих засобах можуть викликати астму, репродуктивні розлади, гормональні порушення, нейротоксичність і навіть рак.

Використання домашньої хімії призводить до того, що повітря в будинку стає навіть бруднішим за повітря на вулиці.

Хоча виробники стверджують, що в невеликих кількостях токсичні речовини в їхніх засобах навряд чи викличуть якісь проблеми зі здоров'ям, але коли ми піддаємо організм такому впливу на регулярній основі, він отримує так зване токсичне навантаження. Токсини та хімічні речовини накопичуються у тканинах і зрештою викликають захворювання.

Консервний ніж

Після відкриття банки консервним ножем багато хто просто відразу кладе його назад у ящик. Так повторюється знову і знову, іноді протягом декількох місяців або навіть років. NSF International проаналізувала 14 поширених кухонних предметів на наявність 4 різних типів мікроорганізмів. Виявилося, що на немитих консервних ножах із часом можуть з'явитися сальмонела та кишкова паличка.

Тому, перш ніж покласти консервний ніж у ящик, вимийте його вручну в гарячій мильній воді, переконайтеся, що всі залишки їжі видалені, і добре просушіть.

Килимки для ванної кімнати

Як часто ви миєте килимки для ванної? Багато хто забуває про них, і лише зрідка згадує, що потрібно і їх закинути у пральну машину. Килимок — місце розмноження бактерій, цвілі та пилових кліщів.

Тому періть їх не рідше ніж один раз на тиждень і добре просушуйте.

Блендер

У тих блендерах, що не очищаються після кожного використання, з'являються різні мікроорганізми, у тому числі кишкова паличка та сальмонела. NSF International радить ретельно очищати блендер після кожного використання та мити у гарячій мильній воді. Встановлено, що гумове ущільнення біля основи блендерів — третій за накопиченням великої кількості мікробів об'єкт у будинку.

Відсіки холодильника

У холодильнику зберігаються продукти із різним терміном придатності: як свіжі, так і ті, на яких з'явилася непомітна цвіль.

Відділи, де зберігалося м'ясо, є найбільш забрудненими: виявлено, що на їхніх стінках є бактерії, цвіль, кишкова паличка та сальмонела. Тому важливо регулярно мити їх гарячою мильною водою.

Системи центрального опалення

Існує декілька потенційних небезпек для здоров'я, які створюють системи центрального опалення. Згідно Агентству з охорони навколишнього середовища США, трохи пилу на трубах — це нормально і нешкідливо, але іноді на них можуть утворюватися цвіль та інші потенційно небезпечні забруднення, що і викликає проблеми зі здоров'ям.

Якщо ви захворіли або страждаєте від раптової алергії без видимих причин, підставою може бути забрудненість труб опалення.

Ще одна проблема, пов'язана із системами центрального опалення, полягає в тому, що вони сильно висушують повітря. Це може призвести до інфекції очей або до частого нічного кашлю.

Пилососи

Пил із пилососа містить антибіотикорезистентні гени, які можуть призвести до пошкоджень легенів. Безліч шкідливих бактерій і мікробів може проникнути в організм, викликаючи алергію та негативно впливаючи на дихання.

За словами Джеффа Май, автора «My House Is Killing Me!», тільки HEPA-фільтр не випускає пил та інші небезпечні речовини назовні: пилосос всмоктує повітря, а потім фільтрує пил і витісняє повітря. Але якщо фільтр не збирає пил, це значить, що частинки просто повертаються в повітря.

Протікання водопроводу

Навіть невелике протікання лише за 48 годин може викликати розмноження бактерій та появу цвілі. Директор Clean Air Program в Oklahoma's University of Tulsa доктор Річард Шаугнесс зазначив: «Висока вологість і вогкість у будинках викликають проблеми з диханням, оскільки призводять до появи цвілі та бактерій».

Килими

Навіть нові та бездоганно чисті килими є джерелом летючих органічних сполук (ЛОС) — високотоксичних хімічних речовин, таких як формальдегід, відомий людський канцероген. Він, як відомо, викликає хронічне подразнення дихальних шляхів і горла, яке може призвести до небезпечної інфекції, астми, частих носових кровотеч та інших респіраторних проблем. Особливо це небезпечно для немовлят, літніх людей і тих, у кого порушена імунна система.

Килим, який використовувався в будинку якийсь час, містить бруд, лупу, бактерії та інші подразники. Вони потрапляють у повітря, а потім у легені та викликають проблеми: шкірні захворювання, респіраторні проблеми та потенційне зростання цвілі.

Фарба, яка містить свинець

Якщо ваш будинок побудований до 1978 року, то існує небезпека того, що всередині використовувалася фарба, яка містить свинець. У той час експерти ще не усвідомлювали шкідливих наслідків використання таких фарб. WebMD повідомляє, що вплив свинцю може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, включаючи пошкодження нирок, нервової системи та головного мозку.

Насадка для душа

У дослідженні, проведеному в University of Colorado at Boulder, експерти проаналізували 50 душових насадок. Вони виявили, що близько 1/3 із них містять безліч бактерій під назвою Mycobacterium avium. Їхня кількість у 100 разів більша, ніж у звичайній домашній воді. При ковтанні або вдиханні ці бактерії викликають інфекції легенів, легеневі хвороби і такі симптоми, як втома, задишка або постійний кашель.

Тому ретельно очищайте насадки для душа, а також регулярно замінюйте їх, в ідеалі кожні 6—8 місяців.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...