Субота, Жов 16, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чи можна отримати денну норму білків, вживаючи тільки горох — дослідження

Субота, 4 липня 2020 року

Користь від вживання рослинних продуктів величезна: вони сприяють зниженню ваги, зміцненню серцево-судинної системи, зниженню ризиків виникнення діабету 2-го типу, а також підвищення кров'яного тиску та холестерину. Незважаючи на всі докази, багато людей як і раніше стурбовані тим, що рослинний раціон харчування без м'яса не буде повноцінним, особливо коли мова йде про білки.

Такі побоювання зрозумілі, адже інформація про те, що м'ясо = білок, передавалася протягом декількох поколінь, а рослинний білок вважався недостатнім для задоволення потреб організму. Але істина в тому, що можна отримувати достатню кількість білків із рослин, якщо дотримуватися збалансованого харчування, переконаний Robin Shreeves.

Відомий овоч із високим вмістом білка — це горох. Один стакан зеленого горошку містить 8 г білка. Половина склянки приготованого колотого гороху (типу польового) також містить 8 грамів білка. Горох займає почесне місце поряд із сироваткою та соєю, його вживання є хорошим способом поповнити рослинними білками свій раціон. Ще одна його перевага полягає в тому, що білок гороху не настільки алергенний, як сироватка або соя, хоча людям, які страждають на подагру, рекомендується його уникати.

Тваринний білок проти рослинного білка

Тваринний білок вважається повним білком. При його вживанні ви отримуєте всі незамінні амінокислоти. Рослинні білки, включаючи білок із гороху, вважаються неповними білками, тому що в них є не всі незамінні амінокислоти.

Але це не означає, що не можна отримати незамінні амінокислоти, дотримуючись строго рослинної дієти; просто потрібно вживати різноманітні рослинні продукти, щоб організм отримував усе необхідне.

Молочко з гороху

Сьогодні у продажу можна знайти не тільки коров'яче або козяче молоко, але і соєве. Також можна купувати порошки горохового білка, робити з них коктейлі або додавати до страв.

Директор із досліджень і розробки в Bolthouse Farms Трейсі Россеттіні (Tracy Rossettini) говорить:

«Споживчі переваги змінюються. Молоко з горохового білка, порівняно з молоком корів, має кращий харчовий профіль. Ви можете використовувати це молоко в рецептах, як і будь-яке інше молоко. Воно може замінити будь-яке традиційне або альтернативне молоко».

Один стакан коров'ячого молока містить 8 г білка та 293 г кальцію. Біле молоко гороху містить більше жиру, ніж коров'яче молоко (5 г проти 2,4 г), але весь жир у молоці з горохового білка ненасичений, а більше половини жирів у коров'ячому молоці — насичені. Крім того, молоко горохового білка не містить глютену, алергенів, ГМО та придатне для вегетаріанців.

Інші білкові продукти з гороху

Гороховий білок часто входить до складу різних продуктів, замінюючи звичайні інгредієнти, такі як тваринний білок. Вживаючи їх, ви можете і не здогадуватися, що у складі не тваринний, а рослинний білок.

Наприклад, білок гороху замінює яйця в майонезі, і в результаті виходить смачніший варіант майонезу.

У деяких видах граноли та інших солодощів використовується гороховий білок. Компанії, які роблять гамбургери для вегетаріанців, також використовують цей білок у своїх продуктах.

Тому не бійтеся замінити хоча б частково тваринний білок (який важкий для печінки) рослинним — ваш організм буде вам дуже вдячний!

Comments   

загрузка...