Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Чи можна медитувати під час руху?

Понеділок, 5 жовтня 2020 року

Щоб відчути ту користь, яку медитація приносить здоров'ю, необов'язково шукати тихе місце для усамітнення. Існує кілька способів того, як медитувати під час руху. Тому, якщо у вас немає часу на сеанс медитації, спробуйте одну з активних технік.

Крім ефективності для поліпшення психічного та фізичного здоров'я, одна з найбільш чудових властивостей медитації — «гнучкість».

Хоча практика спокою розуму найбільш часто відбувається у сидячій позі, є декілька видів медитацій, які можна практикувати під час руху, розповідає Starre Vartran. Наприклад, виконуючи якусь рутинну роботу, роботу із повторюваними рухами та ін. У цей час можна знайти тишу всередині себе. Допоможе у цьому зосередженість на диханні.

Ось декілька варіантів медитації під час руху:

Прогулянка

Якщо вам подобається бродити лабіринтом і поринати у спокійний, уважний стан, — ви вже знайомі із медитацією під час прогулянок. Не всі знають, що спочатку лабіринти створювалися для медитації.

У наш час, щоб спробувати цей вид медитації, лабіринт не потрібен. Достатньо простої прогулянки знайомими місцями. Просто розслабтеся, крокуйте в помірному темпі, дихайте спокійно, повільно та глибоко. Намагайтеся не відволікатися, але будьте терплячі: для занурення у спокій потрібен час.

Малювання

Малювання, безумовно, може заглибити свідомість у стан, схожий на медитацію. Якщо ви не часто малюєте, спробуйте техніку Zentangle, у якій зображення створюються за допомогою повторюваних шаблонів.

Розфарбовування

Розмальовки за останні кілька років набули неабиякої популярності. Одна із причин цього — ефект розслаблення, заспокоєння та медитації, який приходить, коли людина розфарбовує картинки. Про це говорять і проведені дослідження.

На відміну від малювання, розфарбовування не вимагає якихось знань або спеціальних можливостей: досить просто взяти до рук олівці або фломастери.

Спів

Медитація через спів — давня духовна традиція, яка використовується у деяких релігіях. І сьогодні молитва в пісенній формі використовується у буддизмі, іудаїзмі, християнстві, суфізмі та індуїзмі, а також у ряді міжрелігійних практик. Під час співу вся увага зосереджена на диханні, а повторювані слова та ритми допомагають досягти медитативного стану.

Домашні справи

Із плином років деякі домашні справи виконуються автоматично, чи не так? Наприклад, прибирання за допомогою пилососа, миття посуду, прасування одягу або будь-яка інша робота по дому, що повторюється. Цей час можна використовувати для того, щоб очистити розум. Підійдуть ті ж основні прийоми, що і для сидячої медитації. Кожного разу, коли з'являються зовнішні думки, акуратно усувайте їх, зосереджуючись на диханні та рухах рук.

Йога

Люди часто вважають, що йога — це щось, що виконується до або після медитації. Але якщо знати кілька основних поз, йога може стати медитацією сама по собі. Уповільнений темп і затримка в позах на тривалий час — чудовий медитативний досвід. Повільні рухи приносять захоплюючі відчуття, після яких приходять спокій розуму та фізична розслабленість.

Плавання

Для декого плавання — один із улюблених способів активної медитації. Зосередьтеся на диханні, відчутті рук і ніг: як вони торкаються води та плавно проходять під і над нею.

Comments   

загрузка...