• Застуда чи грип? Як відрізнити та як лікувати

  • Четвер, 15 березня 2018 року

Під час сезону грипу такі симптоми, як нежить, озноб і біль у тілі, не залишають сумнівів про зараження. Але що як це — не більше, ніж просто неприємна застуда? Під час застуди самопочуття теж жахливе, та все ж є деякі відмінності.

Застуда і грип — це два респіраторних захворювання, які мають одні й ті ж симптоми, але викликані різними вірусами, пояснює Mary Jo Dilonardo. Тому, щоб вибрати правильне лікування і покращити самопочуття, важливо знати різницю між проявами грипу та застуди.

Як правило, застуда протікає більш «м'яко». Симптоми грипу з'являються раптово і зазвичай більш інтенсивні.

Симптоми застуди

Застуда найчастіше починається із болю в горлі протягом одного або двох днів. Потім інфекція переходить у ніс. З'являється нежить і закладеність носа, а потім кашель. Спочатку виділення з носа будуть водянистими, а потім ставатимуть темнішими та густішими.

У дорослої людини застуда досить рідко супроводжується лихоманкою. Але у дітей можуть з'являтися болі в тілі, головний біль або озноб.

Протягом перших трьох днів застуда заразна. У цілому симптоми зазвичай тривають близько тижня. Якщо симптоми не пройдуть через тиждень, зверніться до лікаря, щоб дізнатися, чи не розвинулася бактеріальна інфекція.

Конкретних миттєво діючих ліків від застуди немає. За необхідності використовуйте болезаспокійливі засоби, ліки від кашлю або назальні спреї. Також можна спробувати домашні засоби.

Не забувайте пити багато рідини, відпочивати, їсти курячий суп і заспокоювати кашель природними засобами.

Симптоми грипу

Симптоми грипу зазвичай більш виражені та розвиваються швидше, ніж симптоми застуди. Під час грипу з'являється лихоманка, озноб, кашель, біль у горлі, головний біль, м'язові болі.

Більшість симптомів починають проходити протягом перших двох-п'яти днів, але не рідко люди відчувають себе погано протягом тижня або довше. Втома та слабкість іноді можуть тривати тижнями після зникнення інших симптомів. Грип заразний із першого дня появи симптомів і наступні 5—7 днів.

Небезпека грипу полягає ще й у тому, що іноді він призводить до серйозних ускладнень, таких як пневмонія, особливо у дітей, літніх людей та тих, хто має інші проблеми зі здоров'ям.

Конкретних ліків від грипу також немає, але іноді лікарі призначають противірусні препарати. Якщо їх приймати на ранній стадії, вони можуть скоротити тривалість хвороби на день або близько того, зменшити тяжкість перебігу симптомів і запобігти серйозним ускладненням.

Якщо ви не хочете приймати ліки, використовуйте ті ж засоби, що і при застуді. І не забувайте пити багато води!

Грип зустрічається рідше, ніж ми думаємо

Хоча здається, що грип всюди, але, згідно з дослідженням 2015 року, опублікованим у журналі PLoS Biology, грип менш поширений, ніж вважається.

Дослідники з Imperial College of London виявили, що, як правило, доросла людина підхоплює грип приблизно два рази на десять років.

Вони проаналізували зразки крові добровольців на півдні Китаю, щоб оцінити рівні концентрації антитіл проти 9 різних штамів грипу, які циркулювали там в період 1968-2009 років. Було виявлено, що у середньому діти хворіють на грип кожен рік і у міру дорослішання все рідше. Після 30 років люди схильні підхоплювати грип кожні п'ять років.

Діти вважаються «суперрозповсюджувачами» грипу, тому що часто вони взаємодіють із великою кількістю людей, а також можуть виявляти меншу обережність стосовно гігієни: не миють руки і не прикривають рота при кашлі. До того ж у них ще не з’явився імунітет до багатьох штамів грипу, якими вони не хворіли.

А може це аденовірус?

Крім застуди або грипу, є ще один варіант — аденовірус. За даними Центрів контролю та профілактики захворювань, аденовіруси симптоматично схожі на грип: виникає лихоманка, біль у горлі та бронхіт. Вони також можуть викликати й інші симптоми, такі як діарея, інфекції сечового міхура та кон'юнктивіт.

На відміну від застуди та грипу, які частіше зустрічаються у зимові місяці, аденовіруси можуть виникати в будь-який час року.

Хоча більшість аденовірусних інфекцій не є важкими, у людей з ослабленою імунною системою або у дуже літніх або молодих людей можуть розвинутися ускладнення, у тому числі пневмонія та рідкісні неврологічні симптоми, такі як енцефаліт — запалення головного мозку — і менінгіт.

Доктор Вільям Шаффнер (William Schaffner), фахівець з інфекційних захворювань із Vanderbilt University, говорить, що аденовіруси важко діагностувати, оскільки вони не включені у стандартні тести на віруси.

Не потрібно занадто турбуватися про аденовіруси: «Вони викликають, головним чином, цілу купу дрібних неприємних інфекцій, які розповсюджуються дітьми і часто переходять від дітей до дорослих, — розповідає спеціаліст. — Але вони не настільки серйозні, як грип».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...