• Велотренажери можуть виробляти «зелену» електроенергію — незвичайний спортзал у Колумбії

  • Четвер, 22 березня 2018 року

Спортивний клуб Columbia Athletic Club у США використовує велотренажери для отримання чистої «зеленої» енергії. Кожен велосипед у залі обладнаний спеціальними пристроями, які збирають вироблену енергію і повертають її у електромережі тренажерного залу.

В одному зі спортзалів Колумбії, штату Меріленд, особливий підхід до тренувань: тут велотренажери — не просто інструмент для здобуття гарної фігури, але і пристрій для вироблення електроенергії.

Велосипеди з'єднані з генераторами, і під час обертання коліс турбіна в генераторі також починає повертатися. При цьому виробляється електроенергія, яка потім запасається в акумуляторах і використовується у спортзалі для освітлення.

Перед кожним, хто займається на велотренажері, є монітор. Він показує, скільки електроенергії виробляє той, хто займається, і скільки генерується загалом у залі.

Згідно статті від Savage-Guilford, спортзал витратив десятки тисяч доларів на переоснащення велосипедів, але за 3 місяці експлуатації всі витрати окупилися. Роботи з модифікації проводила компанія Green Revolution, що спеціалізується на установці генераторів на велосипедах і підключенні їх до інвертора, який дозволяє енергії повертатися в мережу.

Представник компанії Майк Курнін каже, що протягом року стандартна установка з 20 велотренажерів, яку використовують 20 разів на тиждень, може генерувати 3600 кВт • год електроенергії — цього досить, щоб освітлювати 72 будинки протягом місяця.

Однією з перших спробувала займатися на велотренажері-генераторі мешканка Колумбії Йоланда Росадо:

«Я тільки почала їздити на велосипеді, може бути, з місяць, або днів 20 назад. Мені сподобалася ідея, і я прийшла сюди. Я вважаю, що це здорово — допомагати нашій спільноті та навколишньому середовищу».

Ще одна учасниця першого велотренування Ніколь Ціснейрос уже давно тренується у спортзалі, але любить випробовувати нові пристрої: «Мені здається, це вражає та захоплює. Було б добре, якби були й інші тренажери, які допомагають довкіллю».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...