• Як мешканцям багатоповерхівок створити зарядну точку для своїх електромобілів

  • Вівторок, 27 березня 2018 року

Електромобілі називають майбутнім мегаполісів та ідеальним транспортом, вони не рідкість на дорогах уже сьогодні. Але у електрокарів є одна особливість: на їхню зарядку від звичайної розетки потрібно 3—6 годин. Як заряджати електромобілі жителям багатоповерхівок?

Більшість людей щодня проїжджає менше 100 км. Навіть найдешевший електромобіль може задовольнити потреби тих, у кого маршрут обмежується пунктами «дім» — «робота» — «магазин» — «дім».

Власник електромобіля, що живе в багатоповерхівці, може зіткнутися із проблемою — як вивести розетку на парковку? Із цим питанням розбирався Еcotown.

При облаштуванні зарядної точки для електрокара є 2 типи проблем: технічні та бюрократичні.

Технічні проблеми пов'язані із неправильністю технічного рішення. Наприклад, деякі виводять розетку на фасад будинку та ховають її у сейф, щоб окрім них ніхто нею не користувався.

У такого рішення є ряд недоліків: це небезпечно — клас захисту корпусу повинен бути IP-54, інакше погані погодні умови можуть викликати аварійну ситуацію. Також це досить дорого, неестетично, некомфортно для власника електромобіля та недовговічно — сейф незабаром заіржавіє.

Бюрократичні проблеми з'являються тоді, коли керуюча компанія багатоповерхівки (ЖЕК, ОСББ) не дозволяє підключити зарядну станцію. Причин для заборони може бути безліч. Але зазвичай основна причина відмови виглядає так:

Через це власники електрокарів іноді вдаються до радикальних методів. Наприклад, спускають кабель із вікна 12-го поверху. Звичайно, це має ряд недоліків: небезпечно для життя, некрасиво, незручно — потрібно декілька разів підніматися та спускатися, щоб поставити машину на зарядку.

Вирішення проблеми

Тут є 2 варіанти:

  • вирішенням проблеми займається сам власник електромобіля;
  • проблему вирішує керуюча компанія — ЖЕК, ОСББ.

У першому випадку вирішенням проблеми займається сам господар електрокара.

Технічну проблему вирішити досить просто — для цього потрібно купити спеціальну зарядку.

Це повинна бути антивандальна зарядка (бажано — з металевим корпусом) класу захисту IP54. Також потрібна розетка типу Mennekes (розетка дає струм тільки тоді, коли до неї підключена машина — це більш безпечно). У зарядці повинна бути функція обмеження доступу (тільки для власника). Це можливо завдяки RFID-картам.

Бюрократичну проблему вирішити складніше.

Якщо у вашому будинку створено ОСББ і вдасться домовитися із його керівником та із сусідами про виведення зарядки, то залишається тільки технічний момент.

Якщо ж у вас керуюча компанія (переважно в новобудовах), то потрібно вирішувати це питання з енергопостачальною компанією. Краще це робити спільно із сусідами, у яких теж є електромобіль або які хочуть його придбати. Тоді вийде дешевше. Також можна звернутися до компаній, які займаються документальним оформленням підключення зарядок. Але в будь-якому випадку будьте готові до того, що питання буде вирішуватися досить довго.

Усе це призводить до того, що організаційна робота із виведення зарядки та фінансові витрати на її підключення лягають на плечі електромобілістів.

У другому випадку, якщо рішенням проблеми займається керуюча компанія (ОСББ, ЖЕК), — це найбільш цивілізований та європейський підхід.

Технічна проблема вирішується просто — керуючій компанії потрібно встановити смарт-зарядні станції, які будуть ідентифікувати жителів та вести облік споживання електроенергії по кожному з них.

Керуючій компанії також потрібно налаштувати онлайн-моніторинг роботи станції, щоб можна було вибрати правильну модель співпраці з жителями-власниками електромобілів.

Що стосується способу оплати використаної електроенергії, то кожна керуюча компанія може вибрати найбільш зручний формат: або безкоштовна зарядка для всіх жителів, або жителі повертають тільки собівартість використаної електроенергії, або продаж жителям електроенергії за тарифом, більшим, ніж собівартість електрики (це дозволяє керуючій компанії окупити інвестиції у зарядну інфраструктуру).

Потрібно розуміти, що будівництво зарядної інфраструктури, — процес складний і дуже дорогий. І краще одразу комфортно заряджатися на якісної зарядці, ніж інвестувати значні кошти і час в установку неякісного обладнання.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...