ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці створили інтерактивний сайт, який вчить сортувати відходи, — Garbage31

Велика Епоха
Українці створили інтерактивний сайт, який вчить сортувати відходи, — Garbage31
Українці створили інтерактивний сайт, який вчить сортувати відходи, — Garbage31
Українці створили інтерактивний сайт, який вчить сортувати відходи, — Garbage31
Українці створили інтерактивний сайт, який вчить сортувати відходи, — Garbage31

Студія графічного дизайну Bambuk створила інтерактивний сайт Garbage31, який у простій та захоплюючій формі розповідає про вторсировину і навчає сортувати відходи. Це допоможе мільйонам українців зрозуміти цінність переробки відходів і зменшити кількість сміття в побуті.

Проект стартував як волонтерська ініціатива студії за підтримки львівської будівельної компанії «Нове житло».

Сайт має привабливу графіку та зручний інтерфейс. За його допомогою користувач легко, у режимі гри навчиться орієнтуватися у різних видах відходів та швидко знайде відповіді на свої питання, розповідає Еcotown.

Зараз Garbage31.com уже містить детальну інформацію про основні види побутових відходів, а також перелік перевірених пунктів прийому вторсировини в Києві.

Співзасновник і креативний директор дизайн-студії Bambuk Олесь Кучеренко розповідає:

«Після катастрофічної ситуації зі сміттям у Львові минулого року ми зрозуміли, що треба щось змінювати, і почали сортувати відходи у себе в офісі. Але, насправді, це виявилося досить складно. Часто ти просто не розумієш, що саме робити із тим чи іншим сміттям. Думаю, ми не одні зіткнулися із цією проблемою. Саме на такому інсайті й побудований увесь ресурс — ви можете просто забити в пошуковий рядок слова, — наприклад, "фольга", "скляна банка" або "поліетиленовий пакет", — і відразу дізнатися, як їх слід сортувати, де здавати і чим краще замінити ці речі у побуті».

Сайт — це тільки перший крок до створення великої онлайн-платформи, яка об'єднує багато ініціатив, що з'являлися протягом декількох років, кажуть творці.

«Наше завдання — зробити із нього онлайн-хаб, який буде володіти найкращою експертизою в питанні роздільного збору та мінімізації кількості сміття, а також буде сприяти формуванню культури відповідального ставлення до ресурсів», — прокоментував Владислав Полонський, СЕО маркетингової компанії Rockets.GrowthR&D, партнера розвитку проекту.

На даний час сайт працює у тестовому режимі. Але вже зараз можна знайти, як сортувати той «базовий набір» речей, які люди звикли викидати у сміттєву корзину, не замислюючись. А також дізнатися більше про матеріали, способи їх переробки, пункти прийому, найкращі світові практики повторного використання та цікаві альтернативи, які допоможуть зменшити кількість сміття.

Щотижня ця інформація буде доповнюватися, у перспективі ресурс зможуть розвивати і самі користувачі, пропонуючи власні ідеї та рішення.

«Поки що ми змогли обробити інформацію про пункти прийому вторсировини тільки у Львові. Додавали лише ті, із представниками яких спілкувалися особисто. Є плани із часом додати інші міста, розробити мобільний додаток, адже це глобальна проблема», — додає Олесь Кучеренко.

Ще один ресурс, який допоможе знайти пункти прийому різних видів відходів по всій Україні — інтерактивна карта: