• Керуйте своєю увагою, а не часом

  • Понеділок, 19 березня 2018 року


Багатозадачність здається чудовим підходом для швидкого виконання декількох справ одночасно. Наприклад, працюючи на ноутбуці, можна пити каву, а ще говорити по телефону. Але якщо протягом дня ви вдаєтеся до такого режиму регулярно, може виникнути проблема управління своєю увагою.

Багатозадачність гальмує виконання роботи, і зрештою навіть на найпростіші справи витрачається більше часу, ніж зазвичай. Цілком ймовірно, що проблема полягає зовсім не у часі, а у тому, чому не виходить їм керувати.

Ідея управління часом проникла в усі можливі області: від технологічних і ділових світів до психології, розповідає Starre Vartan. Результатом управління увагою є те, що вам не доведеться вчитися організовувати свій час: це відбудеться само по собі.

Ключ до управління увагою — завжди направляти свою увагу туди, куди потрібно, а не на те, що відволікає. Подумайте про це так: якщо ваша увага — це валюта, на що би вам найбільше хотілося її витратити?

Якщо вийде усунути деякі із речей, які заволодівають увагою і не дають нічого натомість, то ви зможете стати більш зосередженими, спокійними, щасливими та продуктивними у роботі.

Управління увагою — це навик, а значить, у ньому потрібно практикуватися. Іноді може нічого не виходити — не турбуйтеся, це теж частина процесу. Ключовим фактором тут є завзятість.

Джеремі Хантер (Jeremy Hunter) — основоположник Executive Mind Leadership Institute і доцент Вищої школи менеджменту у Клермонті, штат Каліфорнія, — написав на Mindful.org про деякі помилкові припущення щодо зосередження уваги.

Він зібрав ряд питань, які кожен може задати собі, якщо хоче навчитися управляти увагою.

Задайте собі ці питання, щоб уточнити свої пріоритети:

1. Що ви робите, щоб визначити пріоритетність справ на день і розробити план дій на випадок, якщо вас безповоротно перервали?

2. У яких випадках ви можете сказати «ні» відволікаючим завданням?

3. Як ви будете ставитися до зупинок у роботі, коли вони виникають?

4. Чи вважаєте ви, що повинні реагувати на перешкоди у процесі роботи?

5. Чи боїтеся наслідків, якщо у вас не вийде відповісти негайно на лист/повідомлення та ін.?

Відкладіть телефон

Щоб зменшити кількість відволікаючих чинників, скоротіть час, який витрачається на різні пристрої:

1. Вимкніть усі push-повідомлення для своїх додатків. Немає потреби постійно дізнаватися про кожне оновлення останніх новин, якщо це не стосується вашої роботи. І, безумовно, вам не потрібно безперервно отримувати інформацію про те, що хтось ставить «лайк» або коментує вашу сторінку у соцмережах.

2. Видаліть ігри з телефону. Ігри відволікають від інших, більш продуктивних задач.

3. Не дивіться вранці у свій телефон. Найкраще починати день із медитації, вправ або читання. Якщо вам дуже потрібно, перевірте електронну пошту, щоб переконатися, що нічого дійсно важливого не відбулося, а потім відкладіть телефон.

4. Коли спілкуєтеся з іншою людиною або людьми, покладіть телефон у сумку або залиште його в іншій кімнаті.

Уникайте багатозадачності

Багатозадачність — це погана звичка і, як і всі шкідливі звички, її важко подолати. Як тільки ви перестанете відволікатися на телефон, вам буде легше зосередитися на головному.

1. Якщо ви працюєте більшу частину дня на комп'ютері, вимкніть push-повідомлення.

2. Для кожної нової задачі відкривайте нове вікно браузера на весь екран, щоб не бачити інші вкладки, які блимають або просто відволікають.

3. Робіть нотатки про важливі справи. Це допоможе перестати думати про них і звільнить голову від зайвих думок.

4. Коли потрібно зосередитися на роботі, краще відключити на деякий час службу обміну повідомленнями.

Використовуйте особистий час для відпочинку

Коли робочий день або тиждень закінчилися, не потрібно продовжувати працювати. Зупиніться. Це ваш заслужений відпочинок, використовуйте цей час правильно.

Під час роботи на вихідних багато відволікаючих справ (абсолютно природних для вихідного дня) будуть змішуватися із роботою.

Якщо ви хочете бути продуктивним, потрібно правильно відпочивати. Звичайно, не варто просто лежати на дивані. Спробуйте те, що повністю відрізняється від роботи, наприклад, вивчайте вулиці міста, займіться фотографією, читайте про кулінарію або готуйте їжу на наступний тиждень. Головне — навіть у цей час не перевіряти робочу електронну пошту.

У міру того як ви будете практикувати активне управління увагою, ваша робота і ваше життя почнуть поступово змінюватися. Ви перестанете витрачати час даремно і досягнете великих результатів. Таких, яких ви хочете.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...