Середа, Тра 12, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Африканських школярів навчають користуватися комп'ютером — без використання комп'ютера (ФОТО)

Вівторок, 13 жовтня 2020 рокуВчителі багатьох шкіл скаржаться на брак фінансування, застаріле обладнання та «сирі» програми. Але жодну із цих проблем не порівняти з тою, з якою стикається вчитель обчислювальної техніки в Гані: він навчає учнів користуватися комп'ютером — без використання комп'ютера.

 Річард Аппіа Акото (Richard Appiah Akoto) — учитель інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) в одній зі шкіл республіки Гана — держави у Західній Африці.

У Акото непросте завдання: навчити своїх учнів ІКТ, не використовуючи справжній комп'ютер. Як і будь-якому хорошому вчителю, Акото доводиться імпровізувати: він малює на дошці зображення інтерфейсу комп'ютера.

Нещодавно він поділився фотографіями одного зі своїх уроків у соцмережі, і вони отримали небувалий відгук.

На фото можна побачити, як він за допомогою різнокольорової крейди малює на шкільній дошці інструменти програми Microsoft Word, а учні старанно перемальовують зображення у свої зошити.

Для чого уся ця непроста робота? Відповідь проста: не дивлячись на те, що учні школи із сільського міста Секкідомасе не мають комп'ютерів, вони все одно повинні здати національний іспит, який включає розділ з обчислювальної техніки. Тільки після цього вони зможуть перейти до середньої школи.

Тому Акото робить усе, щоб його учні зрозуміли матеріал цієї навчальної програми. Хоча у нього є власний ноутбук, але його інтерфейс відрізняється від того, який повинні знати діти і який вони побачать у контрольних роботах.

Протягом 6 років роботи викладачем Акото багато разів малював комп'ютерні інтерфейси для своїх учнів. А на цей раз він поділився цими фотографіями у Фейсбук.

Камерунський технічний підприємець Ребекка Енончонг відправила фотографії Акото до Microsoft Africa із твітом: «Ей, @MicrosoftAfricа, він навчає MS Word на шкільній дошці. Ви можете допомогти йому».

У відповідь Microsoft відправили Акото на щорічний саміт Global Education Exchange у Сінгапурі, де він приєднався до програми «Сертифікований викладач Microsoft» (Microsoft Certified Educator), щоб отримати додаткову підготовку.

Навчальний заклад з інформаційних технологій NIIT Ghana пожертвував 5 комп'ютерів школі та один — для самого Акото.


Чому українці обирають навчання в Польщі? Перша перевага – це вартість, бо іноді вона навіть нижча за українське навчання. Друга перевага – диплом, завдяки якому студентові відкривається перспектива у працевлаштуванні в Європейському Союзі. І остання перевага – це мова, бо навчаючись у Польщі студент обов’язково вивчить польську і англійську. 

Comments   

загрузка...