• ТОП 8 багаторазових пляшок для води: відмовляємося від пластику вже сьогодні!

  • Четвер, 29 березня 2018 року

Кожної хвилини у всьому світі купують мільйон пластикових пляшок. Незважаючи на те, що вони зроблені з матеріалу, придатного для переробки, 91% цих пластмас потрапляє на полігон. Якби люди могли замінити хоча б частину з них пляшками, придатними для багаторазового використання, це стало б вирішенням проблеми.

Життєвий цикл пластикової пляшки починається з підготовки сировини. Більшість одноразових пластикових пляшок виготовляються з РЕТ (поліетилентерефталату), термопластику, отриманого із сирої нафти та природного газу.

Індустрія пластикових пляшок щорічно використовує 50 мільйонів барелів нафти. Окрім цих витрат, ще потрібна енергія для очищення, заповнення, виготовлення та маркування пляшок і транспортування їх від заводу до магазину.

Якщо наприкінці свого життя пляшка потрапить на полігон, їй буде потрібно не менше 400 років, щоб розкластися. Цей процес шкідливий для навколишньої природи та для людини. Крім того, пластик потрапляє у річки, моря та океани, утворюючи стійкі джерела забруднення. За підрахунками, до 2050 року в океанах буде більше пластику, ніж риби.

Вода у пляшках не краща за водопровідну?

Широко поширене помилкове судження про те, що вода у пляшках чистіша та корисніша за водопровідну. Але насправді бутильована вода деяких марок є просто неочищеною водопровідною водою.

Часто виробники не дотримуються тих же строгих стандартів, які виконуються для водопровідної води. Виробники бутильованої води повинні тільки перевіряти воду один раз на тиждень на наявність бактерій кишкової палички, тоді як міська водопровідна вода тестується щонайменше 100 раз на місяць.

Після чотирирічного дослідження National Resources Defense Council прийшли до висновку, що немає доказів того, що вода у пляшках безпечніша для здоров'я, ніж вода з-під крану.

До того ж витрати на воду у пляшці у рази вищі за витрати на очищення води вдома.

Так чому ж не відмовитися від покупки бутильованої води, замінивши її на звичайну очищену в багаторазової пляшці?

Екологічні альтернативи пластиковій пляшці

Пляшка для води з нержавіючої сталі Tree Tribe

Виробники Tree Tribe дають довічну гарантію своїм пляшкам. Вони красиві, гладенькі та міцні. Пляшка працює за принципом термоса, зберігаючи тепло гарячих напоїв протягом 6—10 годин, а холодних — до 24 годин.

Скляна пляшка для води Ello Pure

Пляшка має захисну силіконову оболонку, виглядає практично і стильно. Оскільки вона зроблена зі скла, то не фарбується від напоїв, не має специфічного запаху та дивного присмаку металу або пластику.

Пляшка для приготування водних настоїв Willceal

Ця пляшка виготовлена із пластику Eastman Tritan, який не містить BPA, міцний та підлягає вторинній переробці. Усередині пляшки Willceal є містка сітка, у яку можна покласти нарізані фрукти, овочі, зелень або прянощі, щоб приготувати освіжаючий вітамінний напій.

Пляшка для води Nalgene

Компанія Nalgene почала виробництво багаторазових пляшок для води задовго до того, як пластмаса стала екологічною проблемою.

Nalgenе були популярні серед мандрівників, туристів, відпочиваючих у 1970-х роках. Пляшки виготовлені із пластмаси Tritan, яка не містить BPA, вони мають захист від руйнування і довічну гарантію.

«Розумна» пляшка для води Hidrate Spark 2.0

Hidrate Spark — чудовий варіант для тих, хто іноді забуває випити води протягом дня. Ця «розумна» пляшка починає світитися, коли приходить час попити. Вона синхронізується з телефонами iOS і Android, інтегрується з Fitbit, Apple Watch, Under Armor Record та іншими додатками і гаджетами для відстеження споживання води та фізичної активності власника.

Дитяча пляшка для води WaterWeek Kids

Ця пляшка не містить BPA та ідеально підходить для дітей. Її обсяг всього 300 мл, але цього цілком достатньо, щоб покласти її дитині разом із ланч-боксом.

Пляшка для води великої місткості Moonice

Для тих, хто часто відчуває спрагу, є відмінний варіант — Moonice. Пляшка має міцну кришку і рукоятку, і з неї зручно пити воду протягом усього дня.

Складна силіконова пляшка Shrink

Виготовлена із гнучкого силікону, пляшка Shrink має обсяг 710 мл. Вона легка і її можна складати: від 25 см в натуральну величину до 5 см. Добре підійде мандрівникам й усім тим, хто веде активний спосіб життя. Пляшка оснащена карабіном, тому її можна закріпити на рюкзаку або ремені.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...