• 10 найкращих місць для екотуризму у 2018 році

  • Вівторок, 20 березня 2018 року

Якщо вам не подобаються галасливі подорожі з натовпами туристів, за якими складно помітити визначні пам'ятки, спробуйте такий напрямок, як екотуризм. Екотуризм допоможе вам відчути себе дослідником і першовідкривачем, сповна насолодитися первозданною природою та відпочити.

Найкращими для екотуризму вважаються такі країни, як Коста-Ріка, Домініка і Ботсвана. Але є й чимало інших місць, які приваблюють шанувальників цього нового виду відпочинку.

Ось деякі з найкращих місць для екотуризму, які можна відвідати у 2018 році.

Східний Тимор

Східний Тимор здобув незалежність у 2002 році після відділення від Індонезії. На відміну від Балі або Пхукета, Тимор ще не такий популярний серед туристів. У той же час тут є чудові можливості для дайвінгу, безлюдні пляжі та тропічні гірські пейзажі, що і робить його привабливим для приїжджих.

Деякі з найкращих місць для відпочинку в Тиморі знаходяться всього за декілька хвилин ходу від його столиці Ділі. А до острову Атауро можна дістатися за годину на човні.

Іншим популярним (за східнотиморськими стандартами) місцем є острів Хако, правда у нього є і недолік: тут водиться велика популяція морських крокодилів.

Узбекистан

Географія Центральної Азії та конкретно Узбекистану надзвичайно різноманітна: широкі євразійські степи, а також гори, пустелі, озера, річкові дельти та ліси.

Останнім часом влада країни зосередилася на розвитку екотуризму, і останні урядові реформи створюють більш доброзичливий і менш авторитарний образ. Крім очевидної краси природних пам'яток, Узбекистан пропонує туристам і шарм історичних і культурних об'єктів.

Тут є можливість екстремального відпочинку для альпіністів, байдарочників та ін. Не так давно в країні стали доступними культурні екскурсії, поїздки та піші походи, велосипедні та верхові прогулянки.

Насправді весь цей регіон налаштований на трафік екотуризму. У країні-сусіді Узбекистану, Казахстані, є безліч національних парків і природних об'єктів.

Мозамбік

Із 1970 по 1990 рік громадянська війна зробила Мозамбік недоступною для туристів країною. Незважаючи на періодичні спалахи конфліктів, мирний період дав туризму шанс на відновлення.

Величезний діапазон мальовничих місць — від лісів і рівнин до пляжів і рифових островів — робить Мозамбік основним місцем для розвитку екотуризму. Фахівці з охорони природи заселили національний парк Горонгоса, розташований на південній частині Великої рифтової долини, видами тварин, які були знищені браконьєрством під час війни.

Уздовж узбережжя розташовані гарні будиночки, в яких проживає привітне місцеве населення. Деякі з таких центрів екотуризму мають інфраструктуру, і остров'яни, головним чином фермери та рибалки, отримують від нього економічний прибуток.

Оскільки Мозамбік як і раніше менш популярний, ніж сусідня Південна Африка, зокрема, Ботсвана, він приваблює тих, хто вибирає екотуризм.

Ісландія

Ісландія вже давно популярна серед шанувальників екотуризму. У минулому ця країна була визнана однією з найкращих у світі за якістю розвитку цього напрямку. У малонаселеній острівній країні багато вулканів, геотермальних джерел і річок, які можуть досліджувати туристи.

Не дивлячись на все це, кількість приїжджих як і раніше залишається скромним у порівнянні з іншими місцями в Європі.

Більшу частину енергії країна виробляє з геотермальних джерел і гідроелектростанцій, а туризм орієнтований на немоторизовані екскурсії.

Ефіопія

Наразі Ефіопія — один із найбільш спокійних осередків у нестабільному африканському регіоні. Її давно вибирають для відвідування ті, хто зачарований історією та культурою Африки.

Через економічну боротьбу, конфлікти і голод Ефіопія ще не використала свій туристичний потенціал. Це друга найбільша густонаселена країна на континенті (після Нігерії), і в ній панує різноманітність культур, дикої природи, ландшафтів, стародавніх храмів і палаців.

Грузія

Грузію називають однією з найкрасивіших країн на Землі. Її регіони протягом століть були ізольовані Кавказькими горами. До прикладу, Сванеті — це віддалене місце із тисячолітніми поселеннями, а ландшафти національного парку Тушеті відомі тільки вівцеводам і найбезстрашнішим мандрівникам. В країні також збереглася одна з найстаріших виноробень у світі.

Соломонові Острови

Соломонові Острови розташовані на схід від Папуа-Нової Гвінеї. Військові споруди, що залишилися на острові Гуадалканал після однієї з найважливіших битв Другої світової війни, зробили це місце привабливим для любителів історії.

На Соломонових островах є як багатовікові реліквії, так і природні пам'ятки: незаймані рифи, тропічні гори, густі джунглі, а також поселення, в яких все ще процвітають стародавні традиції.

Лаос

За останні два десятиліття Південно-Східна Азія пережила туристичний бум. Ця тенденція стала непередбаченою для таких країн, як Таїланд, В'єтнам і Малайзія. Однак у Лаосі все залишається як і раніше: тут ще домінує повільний темп життя, навіть у столиці В'єнтьян.

Більшість туристів приваблюють храми і об'єкти всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у стародавньому місті Луанг-Прабанг, прекрасні водоспади та гарячі точки туризму у сільській місцевості.

Такий активний відпочинок, як трекінг, скелелазіння, їзда на велосипеді та катання на човнах по річковій і озерній системі країни, тепер став більш доступний, але все ж туристів тут не так багато.

Руанда

Як і Східний Тимор або Мозамбік, Руанда пережила важкі часи. Один із найжорстокіших геноцидів останнього часу розгорнувся в Руанді у 1994 році.

Однак відносно стабільний уряд, міжнародна допомога та зосереджений економічний розвиток допомогли країні помітно відродитися. Екотуризм є частиною цієї історії успіху. Дика природа — це національний скарб Руанди.

У цій крихітній центральноафриканській країні розташовані гірські ліси, які ідеально підходять для піших прогулянок або поїздок на гірських велосипедах. На озері Ківу є водні атракціони та одні з найбільш привабливих пляжів континенту. Фауна національного парку Nyungwe Forest представлена ​​сотнями видів ссавців, птахів і рептилій.

Чилі

Навіть у віддалених районах Чилі турист насолодиться чудовими пейзажами. У цій витягнутій країні пролягають різноманітні ландшафти, від пустелі Атакама на півночі до Патагонії на півдні. Довгі берегові лінії та пишні долини ізольовані від решти країни високими гірськими вершинами. Країна Чилі відома своїми виноградниками, тут також є туристична виноробня.

Але для туристів виноград все ж — не головне. Альпіністи приїжджають сюди до високих Анд, а трекери проводять час у декількох національних парках. Байдарки, велосипеди, милування дикою природою — для екотуризму в Чилі є заходи на будь-який смак. А неподалік знаходиться одне з найвідоміших і найбільш таємничих місць у Південній Америці — острів Пасхи.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...