• 5 продуктів, які можуть бути заражені кишковою паличкою

  • П'ятниця, 1 червня 2018 року

Сирі овочі та фрукти часто є джерелом кишкової палички, адже бактерії E. coli важко повністю з них змити. Є й інші продукти, які можуть таїти небезпеку, і з ними також слід бути обережними, щоб уникнути харчового отруєння.

Зазвичай люди зі здоровою імунною системою повністю відновлюються після отруєння E. coli, хоча в деяких випадках і у них залишаються серйозні порушення. Найвищі ризики отруєння E. coli — у людей з ослабленою імунною системою, а також у літніх і немовлят, повідомляє MNN.

Симптоми проявляються через два-п'ять днів після вживання їжі, зараженої кишковою паличкою: найчастіше це шлункові спазми, діарея, нудота і втома.

Проростки

Умови вирощування проростків сприяють їхній вразливості E. coli. Зазвичай паростки знаходяться в теплому та вологому середовищі, ідеальному для росту бактерій, таких як кишкова паличка, сальмонела і лістерія. Найнебезпечніше їсти сирі проростки, але слід зауважити, що температурна обробка знижує їхню поживну цінність.

Вода

Вода у пляшках зазвичай очищена від бактеріальних забруднень, але і вона не повністю захищена від зараження кишковою паличкою. Небезпека зараження зростає, якщо воду беруть із неглибоких джерел. Знищити бактерії допоможе ультрафіолетова обробка води. Інший варіант — кип'ятіння протягом як мінімум однієї хвилини.

Яловичина

Цього року через зараження яловичини кишковою паличкою було відкликано 7 тонн м'яса. Бактерії зазвичай знаходяться у травних системах корів, і м'ясо може заразитися під час забою та обробки.

Яловичину потрібно ретельно приготувати перед вживанням: м'ясо середнього прожарювання може бути небезпечним. Щоб не отруїтися яловичиною, гамбургерами, стейками тощо, їх слід готувати при температурі не менше 71С.

Непастеризований сік

Пастеризація вбиває бактерії у соках (а також у молочних продуктах і яйцях), а от свіжий сік може бути заражений кишковою паличкою.

У 2013 році в Каліфорнії 13 осіб отруїлися після вживання непастеризованого яблучного соку. Перш ніж випити сік, переконайтеся, що він пастеризований.

М'ясна нарізка

Пристрої для нарізки м'яса на тонкі скибочки зазвичай не очищають після кожного використання. І якщо один шматок м'ясного делікатесу з нарізки містив E. coli, бактерії можуть поширитися на будь-яке м'ясо, нарізане на тому ж верстаті. Доцільніше відмовитися від нарізаних продуктів.

Читайте далі:

Місця на кухні, де ховаються найнебезпечніші бактерії

12 домашніх небезпек, через які можна захворіти

Фіто-аптечка першої допомоги: що варто мати під рукою

ТОП 8 багаторазових пляшок для води: відмовляємося від пластику вже сьогодні!

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...