• Місця на кухні, де ховаються найнебезпечніші бактерії

  • Четвер, 17 травня 2018 року

Бактерії відіграють важливу роль у досягненнях біотехнології, сучасній медицині, боротьбі зі шкідниками, добуванні металів і, звичайно, у підтримці здорового балансу кишкової флори. Однак для здоров'я людини вони можуть бути небезпечними й токсичними. Ці таємничі мікроби просто обожнюють ховатися у самому «серці» помешкання — на кухні.

Витирання стільниць і очищення брудної раковини необхідні для позбавлення від шкідливих бактерій, але на кухні є й інші, непомітніші місця, які вимагають такої ж турботи та уваги. Дослідження показують, що зазвичай на 89% площі кухонного рушника знаходиться кишкова паличка (E. Coli). А в одному з досліджень було виявлено, що всі перевірені губки (201 шт.) були повністю вкриті штамами аеробних мезофільних бактерій. Сальмонела, лістерія та кишкова паличка щорічно викликають захворювання у сотень мільйонів людей.

Очевидно, що бактерії є на таких забруднених поверхнях, як обробні дошки або підлога, але на кухні також є багато місць, де непомітно живуть віруси та грибки:

1. Фільтр води для кавоварки

Ви, швидше за все, замінюєте одноразовий (і, сподіваємося, переробний) фільтр для кавоварки або щодня очищаєте сталеву сітку, але чи обполіскуєте ви кавоварку оцтом, щоб підтримувати чистоту та знищувати бактерії?

Оцет є безпечним натуральним дезинфікуючим засобом. Він має протимікробні та антибактеріальні властивості та чудово підходить для розчинення мінеральних відкладень на внутрішніх поверхнях посуду. Розбавте оцет водою, залийте в кавоварку та увімкніть декілька циклів полоскання відповідно до рекомендацій виробника.

Існують також знімні фільтри для води, які забезпечують ідеальне середовище для розмноження бактерій, якщо їх регулярно не замінювати, оскільки бактерії та грибки люблять вологу. Крім того, фільтри для води можуть забиватися брудом і сміттям. Ці вугільні фільтри не знищують більшість забруднюючих речовин у водопровідній воді (фториди, важкі метали, фармацевтичні препарати та ін.). Тому краще за все видалити такий фільтр, щоб він не накопичував бактерії.

2. Фільтр для води у холодильнику

Якщо у вас холодильник із фільтром для води, зверніть увагу і на нього. Фільтр для води — сприятливе місце для розмноження бактерій. Як говорилося вище, бактеріям і грибкам для виживання потрібна волога. Тому вони можуть безперешкодно розмножуватися у фільтрі.

Рішення? Час від часу ретельно очищайте фільтр натуральним милом. Замочіть, а потім промийте і висушіть його, щоб запобігти розмноженню бактерій. Замінюйте фільтр, якщо закінчився термін його експлуатації. Дехто припускається помилки, постійно використовуючи один і той же фільтр і нехтуючи його заміною.

3. Фільтр у посудомийній машині

У тихих посудомийних машинах часто використовуються ручні фільтри, які необхідно знімати, очищати або замінювати. За точними рекомендаціями щодо заміни таких фільтрів зверніться до інструкції для користувача. Зазвичай повністю замінювати фільтр рекомендується кожні 3—6 місяців. Якщо цього не робити, у фільтрі почнеться розмноження бактерій та цвілі.

Крім того, на дні або у центрі пристрою є місце для збору розбитого скла, соломинок, кісточок тощо. Якщо ви помітили, що ваша посудомийна машина почала гірше працювати, перевірте сітчастий фільтр і очистіть сміття, що накопичилося в ньому. Щоб підтримувати стабільну роботу механізму, проводьте таке очищення кожні декілька місяців.

4. Фільтр у витяжній шафі

Фільтр у витяжній шафі збирає жир, дим та інші частинки, які утворюються під час приготуванні їжі. Існує безліч різних типів витяжок, таких як повітроводи та витяжні шафи. Незалежно від типу, необхідна регулярна очистка та заміна в них фільтрів. Вуглецевий фільтр, який вставляється у систему вентилятора, потрібно замінювати кожні 6—12 місяців.

За матеріалами: Earth911

Читайте далі:

12 домашніх небезпек, через які можна захворіти

Як підтримувати чистоту вдома, не використовуючи «хімію»

Засоби побутової хімії можна приготувати з натуральних речовин

Рецепти домашніх еко-засобів для гігієни, прання та прибирання

Натуральні засоби для прибирання будинку на основі ефірних олій

Цитрусові шкірки як чудовий фільтр для води

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...