• Чому варто частіше посміхатися? 10 вагомих причин

  • Середа, 16 травня 2018 року

Щоб жити більш щасливим і здоровим життям, потрібно частіше посміхатися, — і це не просто слова, а науково обґрунтоване твердження. Навіть коли ми усміхаємося, не відчуваючи особливу радість, ми запускаємо вироблення в організмі хімічних речовин, які допомагають налаштуватися на більш позитивний лад.

Психологи та дослідники охорони здоров'я всього світу знаходять усе більше обґрунтованих доказів того, що посміхатися корисно, повідомляє BrightVibes.

10 причин для того, аби частіше усміхатися:

1. Посмішка робить нас більш відкритими та доброзичливими. Дослідження показують, що справжня усмішка спонукає інших думати, що у вас є безкорисливі наміри, тому вона може стати магнітом для залучення друзів.

2. Посміхаючись, ми виглядаємо молодшими та привабливішими. Навколишні схильні занижувати вік особи, яка посміхається. У одному дослідженні взяли участь 170 людей різних вікових груп. Їх попросили зобразити на обличчі такі емоції, як щастя, гнів, відраза, страх, смуток і байдужість. 1026 чоловік (також різного віку) повинні були вгадати їхній вік. Виявилося, що люди, які показували емоції щастя, здавалися молодшими.

3. Посмішка заразлива. Посмішка може змусити іншу людину усміхнутися. Люди часто переймають те, що бачать: на посмішку вони будуть відповідати тим же. Така «автоматична мімікрія» допоможе активувати інші речі: коли навколишні посміхаються у відповідь, у них також покращується настрій.

4. Посмішка допомагає прожити довше. Посміхаючись, ми розслабляємося, серцевий ритм сповільнюється, а кров'яний тиск знижується, що зменшує ймовірність серцевих захворювань. Дослідження, проведені в Університеті Вейна (США), показали, що чим частіше людина усміхається, тим довше може прожити.

5. Посміхаючись, ми підвищуємо ступінь довіри. Дослідники перевірили гіпотезу про те, що усмішка сприймається як сигнал про взаємну довіру. Люди більш охоче вірять і відкриті тим, хто налаштований дружелюбно та усміхається.

6. Посмішка зміцнює стосунки. Люди, які більше усміхаються, схильні бути більш оптимістичними, радісними і емоційно стабільними та мають більш здорові довгострокові стосунки.

7. Посмішка може зробити іншу людину щасливішою. Коли ми бачимо посмішку на обличчях оточуючих, у нас стимулюється робота серця і мозку. Цей ефект навіть сильніший, ніж від шоколаду або отримання грошей. У дослідженні, проведеному серед шотландців, людям задавали питання: «Що викликає у вас короткочасний душевний підйом?». Для 36% — це посмішка, 13% — прослуховування улюбленої пісні, для інших — покупки та шоколад.

8. Посмішка додає впевненості. Уявіть себе усміхненою людиною із гарною поставою, і ви одразу відчуєте себе більш впевнено.

9. Посмішка покращує емоційне та фізичне самопочуття. Навіть коли ми усміхаємося, не відчуваючи себе достатньо щасливими, ми можемо запустити вироблення в організмі хімічних речовин, які допомагають налаштуватися на позитив. Відповідно до гіпотези зворотного зв'язку, лицьові м'язи не тільки виражають емоції, але й мають здатність перетворювати суб'єктивні переживання емоцій та ініціювати їх. Недавні дослідження підтвердили цю гіпотезу.

10. Посміхатися порівняно просто: усмішка вимагає менших зусиль, ніж похмурість, тому що задіє меншу кількість лицьових м'язів.

Отже... Посміхайтеся! І якщо хтось запитає вас, чому ви усміхнені, просто скажіть: так радять учені!

Читайте далі:

Грубість може зіпсувати день — навіть якщо вона направлена не на вас

Китайська мудрість: сила доброти

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...