• Чоловік врятував острів від руйнування, висадивши тисячі дерев, — відеоісторія про Forest Man

  • Вівторок, 17 квітня 2018 року
Джадав Пайєнг на прізвисько «Лісова людина Індії» зробив метою свого життя порятунок від ерозії річкового острова Маджулі. За 40 років він висадив десятки тисяч дерев, перетворивши безплідну піщану мілину на ліс. Сьогодні площа цього лісу вже більша площі Центрального парку в Нью-Йорку.

Падма Шрі Джадав «Молай» Пайєнг (Padma Shri Jadav «Molai» Payeng) — природоохоронний активіст і працівник лісового господарства в Ассамі, Індія. Уже близько 40 років він висаджує дерева і доглядає за ними на піщаній мілині, перетворюючи її на лісовий заповідник.

Розташований на річці Брахмапутра острів Маджулі колись був найбільшим серед річкових островів світу, проте через постійні руйнування ґрунту його площа значно зменшилася.

Ще у 1979 році, будучи підлітком, Джадав під час прогулянки натрапив на велику кількість змій, що були вимиті повінню на безлюдну мілину та померли через надмірну спеку. Він зрозумів, що його улюблений пейзаж зникає — земля руйнується внаслідок ерозії.

Джадав знав, що єдиний спосіб зупинити це — висадити дерева, коріння яких закріпить ґрунт. Тому він вирішив посадити ліс — самотужки!

Він висадив на піщаній мілині близько 20 бамбукових саджанців. Того ж року він почав працювати в підрозділі соціального лісового господарства Голагатського району, яке запустило програму висадки дерев на 200 гектарах у селищі Аруна Чапорі, що розташоване на відстані 5 км від Кокіламуха в районі Джорхат.

Джадав «Молай» був одним із робітників, задіяних у цьому проекті. Через п'ять років проект завершився й інші робітники пішли, але Джадав вирішив продовжувати роботу. Він не тільки доглядав за рослинами, але й продовжував саджати більше дерев самостійно, перетворюючи район на ліс.

Майже 40 років по тому «Молай» продовжує саджати дерева на піщаній мілині, і його ліс росте з кожним днем. Його невтомні зусилля не були даремні: пустка перетворилася на пишний ліс площею понад 1000 гектарів, у якому тепер живуть дикі слони, бенгальські тигри, індійські носороги, кілька різновидів птахів, мавпи, понад 100 оленів і кроликів. Стадо із сотні слонів регулярно відвідує ліс (це відбувається щороку), і зазвичай залишається на шість місяців.

Тепер це місце відоме як Молайський ліс. У ньому ростуть тисячі дерев, а також бамбук, який займає площу понад 300 гектарів.

Зусилля Джадава стали відомі владі у 2008 році, коли чиновники лісового відділу вирушили у район у пошуках стада з 115 слонів, що відступили в ліс після руйнування в селищі Аруна Чапорі. Усі були здивовані, коли побачили великий і густий ліс. Із того часу чиновники відвідують це місце регулярно.

Сам Джадав живе у маленькій хатині в лісі. У нього є дружина й діти: двоє синів і дочка, які допомагають йому в роботі. Єдине джерело доходу сім'ї — продаж молока від буйвола та іншої великої рогатої худоби, яку вони тримають у господарстві.

У 2015 році Джадав був удостоєний Падми Шрі — четвертої за значимістю нагороди в Індії. Про його життя та подвиг знято короткометражний фільм під назвою «Forest Man», який також отримав нагороду:

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...