Неділя, Кві 18, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Останні дослідження показують, що процес створення чогось своїми руками, корисний для психічного здоров'я

П'ятниця, 2 жовтня 2020 року

В'язання, шиття, прикрашання тортів та інші подібні творчі заняття — чудовий спосіб поліпшити самопочуття, не вдаючись до ліків. Як це працює і чому процес, під час якого ми створюємо щось своїми руками, корисний для здоров'я, читайте далі.

Останні дослідження показують, що процес створення чогось своїми руками, який також називають словом «крафтінг», дуже корисний для психічного здоров'я.

Стан, у який людина входить під час в'язання, порівнюють із медитацією. Майстер в'язальної терапії Бетсан Коркхіль (Betsan Corkhill) провела онлайн-опитування 3455 в'язальниць. Більше половини з них повідомили, що відчували себе «дуже щасливими» після в'язання. Багато хто з них брався за роботу спеціально, щоб розслабитися і зняти стрес. Ті, хто в'язали частіше, говорили про значне розумове і емоційне полегшення.

У огляді від 2017 року благодійної компанії Knit for Peace було проаналізовано декілька досліджень, у яких говорилося про користь в'язання для здоров'я.

«Існує величезна кількість досліджень, які показують, що в'язання корисне для фізичного і психічного здоров'я, уповільнює початок деменції, бореться з депресією та відволікає від хронічного болю, — йдеться в огляді. — Це діяльність, якою можна займатися до глибокої старості. Вона допомагає подолати ізоляцію і самотність, які досить часто відчувають люди у старості. Це те, що можна продовжувати робити, навіть коли падають зір та сили».

Невже тільки робота зі спицями і ниткою дає такий ефект? Звичайно, це не так. Нейробіологи вивчають інші форми креативності та вважають, що корисна будь-яка творча діяльність (наприклад кулінарія, малювання, фотографія, музика та навіть розгадування кросвордів).

Творчість — ліки на всі випадки життя

Коли ми виявляємо творчий підхід, наш мозок починає виробляти дофамін — природний антидепресант. Творчість, що допомагає зосередити увагу, — це нелікарський спосіб завжди мати гарний настрій. Вчені уже вивчають зв'язок між залученням у творчу діяльність та здатністю зменшувати помірні когнітивні порушення, пов'язані зі старінням.

Створення чогось своїми руками може полегшити депресію: крафтінг задіє частини мозку, які використовуються все рідше і рідше в нашому світі сучасних зручностей.

Дослідження, проведене автором «Lifting Depression» і нейробіологом Келлі Ламберт, показує сильний зв'язок між фізичною роботою і хорошим самопочуттям.

«У наш сучасний вік, коли найглибші думки можна прочитати у "Твіттері" протягом пари хвилин за вечерею, розігрітою в мікрохвильовій печі, саме крафтінг змушує мозок працювати. Успіхи у творчій роботі приносять задоволення і "впорскують" коктейль нейротрансмітерів, у який входять дофамін, ендорфіни і серотонін», — пише Келлі.

Вчені впевнені, що якщо ви шукаєте спосіб поліпшити своє психічне здоров'я, то в цьому вам може допомогти творче заняття.

Можливо, пора замінити безглузде сидіння перед телевізором або перегляд новин у соціальній мережі чимось кориснішим. Тим, що подобається саме вам, розвиває навички, відкриває нові можливості і приносить задоволення.

Comments   

загрузка...