• Окуляри більше не потрібні: створено очні краплі від короткозорості та далекозорості

  • Середа, 11 квітня 2018 року

У Ізраїлі створили революційні очні краплі: вони можуть заліковувати пошкоджені рогівки та поліпшити зір, назавжди позбавивши власника короткозорості або далекозорості. Досить закапати краплі в очі, і окуляри більше не потрібні.

Вчені з Інституту нанотехнологій і передових матеріалів Університету імені Бар-Ілана (Bar-Ilan University's Institute of Nanotechnology and Advanced Materials) у Тель-Авіві стверджують, що створили дійсно революційні очні краплі, які можуть вилікувати пошкоджені рогівки та поліпшити зір.

Над їхнім створенням працював офтальмолог д-р Девід Смаджа (David Smadja) із групою вчених з Медичного центру Шаарей-Цедек (Shaare Zedek Medical Center) та Університету імені Бар-Ілана (Bar-Ilan University). Вони створили очні краплі, до складу яких входять синтетичні наночастинки у вигляді нанотрубок. Краплі допомагають впоратися із важковиліковними захворюваннями очей.

Під час недавньої презентації Смаджа повідомив, що очні краплі відновили пошкоджені рогівки у піддослідних свиней, а також вилікували короткозорість і далекозорість.

Клінічні випробування за участю пацієнтів планується розпочати цього року. Дослідники, що відповідають за проект, впевнені, що наночастинки допомагають виліковувати багато хвороб очей.

Доктор Смаджа каже, що нанотрубки можуть не тільки революціонізувати офтальмологічне й оптометричне лікування пацієнтів із міопією (короткозорість), гіперопією (далекозорість) та іншими важковиліковними станами, але також і замінити мультифокальні лінзи, дозволяючи людям бачити об'єкти із різних відстаней.

Як повідомляє Jerusalem Post, у себе вдома пацієнти зможуть запускати додаток на смартфоні, вимірювати рефракцію очей і отримувати лазерний малюнок, який потім переноситься на поверхню рогівки ока. Подібні досліди вже були успішно проведені на очах живої свині, і було доведено, що краплі із синтетичним розчином наночастинок можуть вирішити проблеми зору.

Однак поки не відомо, скільки буде потрібно нанотрубок для відновлення рогівки до такої міри, щоб більше не потрібні були окуляри та, що найбільш важливо, скільки буде коштувати лікування. Залишається тільки почекати на інформацію про те, як пройдуть клінічні випробування.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...