• Як написати писанку — поетапний і детальний майстер-клас

 • Марія Кононенко | Велика Епоха
  Четвер, 5 квітня 2018 року

Писанка — древній символ та чудовий витвір мистецтва. Процес створення писанок захоплює як дітей, так і дорослих. Спробуємо?

Що потрібно:

 • яйця;
 • фарби (харчові барвники «Великодній набір»);
 • оцет (столовий 9%);
 • свічка та сірники;
 • віск (воскова свічка церковна);
 • писачок (для крапанки чи дряпанки не потрібен);
 • підставка (картонка з декількома вістрями — можна використати високі кнопки);
 • серветки (якнайбільше), пакет, рукавички;
 • стакан із водою та ложка (одноразова або та, яку не використовуєте на кухні);
 • картон;
 • надфіль або голка, шприц тощо.

 

Приготування робочого місця

Фарби розводимо у гарячій воді (1 пакетик на 250 мл). Даємо трохи охолонути і додаємо 1 ст. л. оцту до всіх, окрім помаранчевої. Детальніше тут.

Накриваємо стіл скатертиною. Виставляємо в ряд ємності: стакан із водою та ложкою, банку із розведеним оцтом (1:2) та банки з фарбами (від світлішої до темнішої).

Ставимо свічку на підсвічнику. Кладемо писачок на підставку для гарячого (або просто картонку), поряд — тонкі воскові свічки та картонки для проб або зняття зайвого воску з писачка.

Помиті та висушені яйця викладаємо у безпечне місце. Поруч кладемо серветки, пакет і одноразові рукавички. Ставимо на стіл підставки для писанок.

Процес створення писанки

1. Продумуємо зображення.

Малюємо ескіз на картонці або, якщо впевнені, покладаємося на уяву. Визначаємо кольори. Якщо на писанці не має бути білого кольору — переходимо відразу до етапу занурення у оцет і фарбу (номер 3).

2. Наносимо віск.

Одягаємо рукавичку на руку, яка триматиме яйце (щоб не зажирити поверхню). Набираємо віск у писачок. Підносимо писачок до запаленої свічки, нагріваємо віск (зверху та біля носика писачка), і одразу пишемо по яйці, заповнюючи ті ділянки, на яких повинен зберегтися колір яйця.

Якщо яйце заздалегідь видуте, заповнюємо воском дірочки та ділянки навколо них (щоб вийшов кружечок).

3. Фарбуємо яйце.

Занурюємо ложкою яйце (на пару секунд) у розчин оцту, потім обережно виймаємо і — у банку з фарбою (на 5 хвилин). У цей час можна писати друге яйце.

Якщо яйце вже видуте, придавлюємо його у банці пластиковим стаканчиком із водою.

Можна 1 раз перевернути яйце, щоб воно рівномірно зафарбувалося.

4. Виймаємо зафарбоване яйце.

Однією рукою беремо ложку, іншою — пакет, на нього кладемо пару серветок. Виймаємо яйце ложкою, кладемо на серветки і одразу промакуємо, знімаючи надлишок фарби. Ложку повертаємо назад у стакан із водою.

Сухе яйце ставимо на підставку. Тепер його можна далі розписувати, заповнюючи ділянки, які мають зберегти колір, набутий під час останнього фарбування.

Етапи 2, 3 і 4 повторюємо з усіма обраними фарбами (від світлої до темної).

5. Знімаємо віск.

Підносимо писанку збоку до вогню приблизно на 2 секунди (обережно, щоб не закоптити), розплавлений віск одразу знімаємо серветкою. Тепер писанка заграє усіма барвами та візерунками, які ми на ній створювали.

6. Видуваємо яйце.

Намічаємо місця для дірочок — голкою ставимо крапочки. Поступово проколюємо шкаралупу.

Можна скористатися машинкою для манікюру. Спочатку вставити у неї замість звичайної насадки голку для швейної машинки і легкими рухами знімати шар шкаралупи, деколи трохи натискаючи. Отвір можна розширити за допомогою машинки, знову вставивши у неї насадку.

Можна також використовувати шприц.

Видуваємо над мискою. Регулюємо натиск повітря так, щоб яйце не лопнуло. Час від часу витираємо патьоки, щоб вони не розмили фарбу. Насамкінець через порожнє яйце можна декілька разів пропустити невелику кількість води. Обережно витираємо писанку.

Зберігання

Тепер писанка готова. Оскільки всередині вона ще не повністю висохла, покладіть виріб на серветку, зберігайте у безпечному місці.

Розведені барвники можуть зберігатися упродовж року. Помістіть банки з фарбами подалі від світла. А перед використанням долийте трохи гарячої води і додайте 1 ст. л. оцту.

Бажаємо гарного настрою та вдалих ідей для творчості!

Читайте також:

Натуральні барвники для крашанок

Великдень. Традиції прикрашання яєць

Виставка писанок у Києві (фото)

Що купують за кордоном у майстрів з України

На страусиній фермі відсвяткували Великдень (фото)

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...