• Грубість може зіпсувати день — навіть якщо вона направлена не на вас

  • Четвер, 26 квітня 2018 року


Якщо хтось грубо із вами поводився, це може не тільки зіпсувати настрій, але і змусити вас бути грубим по відношенню до інших: так створюється «ланцюгова реакція грубості», яку важко розірвати.

Насправді таку негативну реакцію може викликати навіть одне лишень спостереження за тим, як одна людина поставилася грубо до іншої. У спостерігача може виникнути відчуття, яке дослідники називають «окулярами грубості», повідомляє MNN.

Тревор Фолк (Trevor Foulk), професор менеджменту та співавтор дослідження, говорить: «Вам навіть не потрібно бути мішенню того, хто поводиться непристойно. Грубість заразна й може поширюватися на незалучених третіх осіб».

Дослідники працювали із 81 студентом за програмою MBA Університету Флориди. Добровольцям запропонували пройти онлайн-опитування протягом 10-денного періоду. Учасники описували свій ранковий настрій, а увечері розповідали про свої денні переживання.

Щоранку учасники переглядали коротке відео. Передбачалося, що відео, яке показує якусь взаємодію на робочому місці, — це завдання на критичне мислення, але насправді воно було способом дослідників дізнатися, наскільки учасники сприйнятливі до грубості.

Половині піддослідних показували відео з деякими елементами грубості, а інша половина дивилася душевні відео.

У роликах грубість передавалася різними способами, включаючи відсутність зорового контакту або неприємну розмову. Відео супроводжувалися простими головоломками, які учасники повинні були вирішити. Якщо відео містило елементи брутальності, у головоломці також були присутні відповідні грубі фрази, що посилювало загальне враження.

Учасники, які дивилися фільми про грубість, повідомили про те, що спостерігали або відчували прояви грубості протягом того ж дня. Крім того, вони частіше прагнули уникати колег, щоб не стати жертвами хамства, і внаслідок такої ізольованості робота приносила гірший, ніж зазвичай, результат.

Співавтор дослідження Ендрю Вулум зазначає: «Їхні критерії виконання завдань і досягнення цілей знизилися, вони уникали взаємодії зі своїми колегами та не могли зосередитися на роботі. Раптово всі оточуючі почали здаватися їм грубими, тому вони віддалилися, що порушило їхній робочий режим».

Лише один випадок із грубістю — одне коротке відео — може вплинути на увесь ваш день. Важливо пам'ятати, що наш мозок формує зв'язки та відносини, і особливо активно — у ранковий час. Якщо ви надягнете «окуляри грубості», то зіпсуєте весь залишок дня.

Ендрю Вулум пояснює:

«У нашому мозку існує семантична мережа. Якщо я скажу "птах", ви, ймовірно, згадайте дерево, небо, пір'я та інше — те, що тісно пов'язано з поняттям "птах". Тому, коли ви вранці стаєте очевидцем неввічливості або грубості, це викликає думки про суміжні поняття. А пізніше того ж дня, коли зіткнетеся з неоднозначною поведінкою на робочому місці, ви будете розцінювати її як показник грубості».

Однак не всі учасники постраждали від грубих відео. Справа в тому, що деякі люди більш чутливі, ніж інші. За декілька тижнів до початку дослідження випробовувані пройшли тест на самооцінку, який показав рівень їхньої емоційної стабільності та впевненості у собі. Учасники, які набрали більшу кількість балів, були менш схильні зазнавати впливу грубості.

Дослідження підводить до висновку про те, що важливо не тільки починати день із хорошого, але і намагатися підтримувати настрій привітності протягом усього дня. Адже грубість може зустрітися всюди: вдома чи на роботі, у магазині, навіть у класі занять йогою. Пам'ятайте: ваша спокійна реакція здатна звести до мінімуму подальші прояви грубості, а також додати вам сил не піддаватися негативним впливам, що, безсумнівно, поліпшить як продуктивність роботи, так і ваше самопочуття.

Читайте також:

Прості поради про те, як знайти спільну мову з оточуючими

7 принципів дворянського виховання

Вплив медитації на організм — дослідження

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...