• Короткі тренування корисні для здоров'я — дослідження

  • Понеділок, 23 квітня 2018 року

Ще вчора ви твердо вирішили, що неодмінно потренуєтеся сьогодні, але раптово виявляється, що на це зовсім немає часу — замість години залишилося всього 10—20 хвилин. Знайома ситуація? Не варто впадати у відчай: нове дослідження показує, що короткі тренування настільки ж ефективні, як і одне тривале заняття.

Простіше за все думати, що якщо немає часу на повне тренування, то не варто витрачати сили і на коротке. Але це не так. Ключ до хорошого здоров'я — це рух, і не варто від нього відмовлятися, навіть якщо у вас є всього по кілька хвилин протягом дня.

За даними Міністерства охорони здоров'я США, дорослим людям необхідно займатися фізичними вправами по 30 хвилин не менше 5 разів на тиждень. Однак нове дослідження, опубліковане у Journal of the American Heart Association, показує, що тренування не обов'язково виконувати повністю: його можна розбити на більш короткі часові проміжки.

Дослідники з Дюкського університету (Північна Кароліна, США) вирішили визначити, чи є дуже короткі, але інтенсивні серії вправ (наприклад, підйом по сходах) такими ж ефективними, як і більш тривалі.

Вони проаналізували дані Національного обстеження стану здоров'я та харчування, проведеного в період із 2003 по 2006 рік. Вчені зібрали дані про здоров'я 4840 дорослих людей старше 40 років. Протягом дослідження ці люди носили акселерометри, що дозволило розрахувати їхню щоденну фізичну активність і навантаження. Потім, у 2011 році, вчені використали національну базу даних, щоб визначити, яка кількість цих учасників до цього часу зберегла здоров'я та життя.

Дані показали, що дорослі, які були активними протягом мінімум 100 хвилин кожен день, перебували у кращому стані здоров'я. Ризик розвитку проблем зі здоров'ям у них знижувався на 76%.

І неважливо, що входило у ці 100 хвилин активності: одне тривале тренування, тренування у тренажерному залі, короткі заняття з помірними вправами, такими як підйом по сходах замість ліфта або прогулянка із собакою кілька разів на день.

Учасники, які кожен день набирали менше 20 хвилин помірної фізичної активності, піддавалися більш високому ризику ранньої смерті.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...