П'ятниця, Жов 23, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Старий бавовняний одяг стане сировиною для гіперпоглинаючих аерогелей

Вівторок, 12 травня 2020 року

Стара непотрібна одежа з бавовни — не сміття: із неї вчені пропонують робити гіперпоглинаючий екологічний аерогель із широким спектром промислових застосувань, у тому числі його можна буде застосовувати при вогнепальному пораненні у разі сильної кровотечі.

Одні люди перебувають у розпачі через постійне зростання сміттєзвалищ, а інші бачать у цій проблемі можливість повернення ресурсів та їх повторного застосування. Бавовна зі старого одягу вже використовувалася для виробництва авіаційного біопалива.

Але дослідники з Національного університету Сінгапуру (NUS) знайшли інше застосування для викинутого одягу. Вони пропонують робити з нього аерогель.

Аерогель — не справжній гель. Це суцільні структури, наповнені повітрям, а не рідиною. Їх можна стискати у крихітні, зручні для перенесення структури. Однак чому ми не бачимо широкого застосування аерогелей у промисловості? Уся справа у повільному процесі їхнього виробництва та високих затратах. Проте команда NUS, використовуючи аптечну бавовну, винайшла набагато більш економічний та ефективний метод отримання аерогелю.

Виробництво аерогелю, відкритого NUS, займає всього 8 годин, що у 20 разів швидше, ніж за звичайних методів. Він може сильно стискатися, що, на думку дослідників, скоротить транспортні витрати, адже величезні обсяги цієї речовини після упаковки буде легше перевозити.

Тестування показало, що аерогель зі старого одягу може відновити 97% свого початкового об'єму за рахунок поглинання рідини.

Результати демонструють високий потенціал речовини для застосування у промисловості, особливо у сфері збройних сил, безпосередньо в бойових ситуаціях. У випадках вогнепального поранення, при сильній кровотечі, аерогель вводиться в рану через шприц. Він швидко вбирає велику кількість крові, автоматично тисне на рану і покращує згортання крові.

Крім того, аерогель — чудовий ізоляційний матеріал, він запобігає передачі тепла. Команда розробила ультралегкі чохли з аерогелю для військових фляг. Вони можуть підтримувати низьку температуру води в ємностях більше чотирьох годин.

На даний час для комерціалізації свого продукту команда NUS шукає промислових партнерів.

Comments   

загрузка...