Неділя, Жов 24, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Робота стоячи допомогає схуднути і знизити холестерин — дослідження

Неділя, 26 липня 2020 року

Хочете відчувати себе здоровими, докладаючи мінімум зусиль? Як показують нові дослідження, окрім правильного харчування та фізичних вправ, є ще один спосіб, який покращує здоров'я: працюйте стоячи!

Дослідження проведене в Mayo Clinic показує, що перебування у стоячому положенні протягом шести годин на день у довгостроковій перспективі допомагає скинути вагу.

«Об'єднавши всі наявні наукові дані, ми можемо сказати, що під час стояння кількість калорій спалюється на 15 одиниць більше, ніж при сидінні», — каже д-р Фарзане Саідіфард (Farzane Saeidifard) із кардіологічної клініки Mayo.

Лікарі, які проводили дослідження, вважають, що люди можуть отримувати користь для здоров'я від простої повсякденної діяльності без використання спеціальних вправ. Усе, що для цього потрібно, — більше працювати стоячи, ніж сидячи.


Стояння може знизити рівень холестерину і цукру у крові

Вищезгадане дослідження — не єдиний доказ того, що стояти корисніше, ніж сидіти.

У 2015 році близько 800 людей взяли участь у дослідженні, опублікованому в журналі European Heart Journal. Учені порівнювали різні маркери здоров'я учасників, які сиділи або стояли. Дослідники виявили, що, коли люди стояли, у них поліпшувалися значення рівня цукру, жиру і холестерину у крові. Навіть дві години на день, проведені стоячи, а не сидячи, допомагали знизити рівень цукру у крові на 2% і середній рівень тригліцеридів на 11%.

Покращення були ще більш помітними, коли сидіння було замінено фізичною діяльністю, такою як ходьба.

Для дослідження вчені проводили початкові вимірювання висоти і ваги учасників, а також аналізи крові, і давали їм монітор активності на тиждень, а потім порівнювали дані про стан здоров'я через тиждень, щоб визначити, чи стались які-небудь зміни.

Автори дослідження відзначають, що, хоча про важливість вправ говорять часто, однак згубним наслідкам сидіння приділяється мало уваги. Якщо замінити кілька годин сидіння стоянням протягом декількох годин щодня, то це принесе більше користі, ніж годинне заняття у тренажерному залі після дня, проведеного сидячи за столом.

У ідеальному випадку робочий день можна починати із кардіовправ у тренажерному залі. Після цього — відправлятися в офіс, де протягом дня чергувати сидіння, стояння і ходьбу. У поєднанні з домашніми справами та післяобідньої прогулянкою, це — шлях до поліпшення здоров'я, кажуть вчені.

Якщо вам складно перебудуватися на такий графік, зменшити ризик ряду хронічних проблем зі здоров'ям допоможе одне просте правило — встаньте і якомога більше рухайтеся протягом дня.

До речі, працювати за комп'ютером стоячи корисніше, ніж сидячи. Для цього вам знадобиться високий стіл. Під час стояння переступайте з ноги на ногу, щоб зменшити навантаження на вени і суглоби. Чергуйте стояння і сидіння та якомога більше рухайтеся.

Пам'ятайте: рух — це життя!

Comments   

загрузка...