• Що таке йога сну? Коли потрібно «перезавантажити» тіло та мозок

  • П'ятниця, 23 березня 2018 року

Коли ви думаєте про йогу, то відразу уявляєте килимки, спортивні зали та незручні пози? Але йога-нідра відрізняється від усіх поширених практик. Вона більш орієнтована на відновлення, ніж на хитромудрі пози. Після йоги сну ви відчуєте незвичайну бадьорість і енергію.

За словами Дженніфер Рейс (Jennifer Reis), сертифікованого терапевта йоги і засновника Divine Sleep Yoga Nidra, йога-нідра — це медитація. Це керована форма медитації, яка найчастіше практикується лежачи.

Існує багато стилів, шкіл і вчителів йоги-нідра, тому існують і різні підходи до її виконання. Практикуючі йоги сну проходять через серію етапів, спрямованих на те, щоб допомогти розслабити розум і тіло.

Якщо ваша улюблена частина йоги — поза савасана (та, під час якої потрібно лежати на спині та робити багато глибоких вдихів), яка виконується наприкінці більшості занять йогою, то ви напевно полюбите йогу-нідра.

Це — щось середнє між медитацією та дрімотою: основна увага приділяється відновленню і розслабленню всього тіла, після чого ви відчуєте прилив бадьорості.

Дослідження показали, що йога сну може зменшити стрес і занепокоєння, поліпшити концентрацію уваги і полегшити прояви безсоння.

У одному з досліджень, опублікованому в Journal of Yoga Therapy, розповідалося про вплив практики йоги-нідра на 16 військових ветеранів, які пережили ПТСР (посттравматичний стресовий розлад).

11 ветеранів, які через вісім тижнів завершили щотижневі сеанси йоги сну, повідомили, що відчули зменшення емоцій люті та тривоги, зниження емоційної реактивності, а також відзначили підвищення почуття розслаблення, спокою, самосвідомості та самодостатності.

 

Практикувати йогу-нідра можна як у групі, так і поодинці. Досить включити аудіо- або відеопрактику курсу, які доступні на YouTube.

«Спочатку потрібно слухати, що говорить тренер. Потім можна слідувати своїм відчуттям, але більшості людей подобається продовжувати слухати та виконувати рекомендації», — розповідає Рейс.

Щоб спробувати йогу сну та відчути її ефективність, зовсім не потрібно бути професіоналом у медитації — йога-нідра доступна для всіх.

Багато хто запитує, як часто потрібно практикувати йогу сну, щоб відчути ефект.

«Будь-яка практика йоги або медитації працює найкраще, коли її виконують щодня, — каже Рейс. — Це трохи схоже на чищення зубів: вони не будуть чистими, поки ви їх не почистите!».

Ключ у тому, щоб знайти час, хоча б декілька хвилин, щоб по-справжньому розслабитися. Це можуть бути перші хвилини після пробудження вранці, або увечері, перед тим, як лягати спати, перед обідом/вечерею або відразу після роботи.

Якщо ви страждаєте на безсоння, ви також можете спробувати займатися йогою-нідра безпосередньо перед сном або коли прокидаєтеся вночі.

Наступного разу, коли відчуєте млявість у другій половині дня, не варто пити каву або лягати подрімати. Спробуйте йогу-нідра, і ви зможете просто зарядитися енергією, необхідною для того, щоб залишатися активним протягом дня.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...