• У Нідерландах створюють будинки, які виробляють на 90% менше CO2

  • Субота, 5 травня 2018 року

Заснована в Нідерландах компанія створює будинки для комфортного та стійкого життя. У них є система збору води та сонячні батареї, що дозволяє не тільки виробляти «зелену» енергію, але й виділяти на 90% менше вуглекислого газу. При цьому такі будинки можна розмістити практично будь-де, повідомляє BrightVibes.

Багато хто вважає, що приватне житло — надто дороге задоволення, а стійкість способу життя в ньому — не обов'язкова умова.

Нині третина викидів CO2 у світі припадає на нові будівлі. І нідерландська компанія Sustainer Homes захотіла змінити існуючий стан речей. Дизайнери компанії говорять, що вибір, який ми робимо сьогодні, впливає на те, яким буде наш світ через 50 років. Нам не потрібно йти на компроміс, щоб жити стійко, проте слід серйозно ставитися до будь-якого прийнятого рішення.

Компанія використовує розумний дизайн та інноваційні технології для просування сталого розвитку, що буде приносити користь як людині, так і всьому світу.

Розробники вже перевірили створену ними революційну систему будівництва залежно від різних потреб і ситуацій. Вони створюють будинки та офіси на основі ультрасучасного дерев'яного модуля, який легко модифікується відповідно до вимог замовника. Незалежно від того, чи буде це автономна одноповерхова дача, будинок для відпочинку або повноцінний офіс, у компанії заявляють, що можуть побудувати абсолютно все, без шкоди для планети або бюджету замовника. Модульні будинки збирають на місці, ніби конструктори Lego.

Розробку ідеї дизайнери почали із переосмислення того, як створити будинок за конкретними критеріями.

Що ж таке стійкий будинок?

  • будинок, який не виділяє CO2;
  • будинок, у якому можна жити без шкоди для навколишнього середовища та працювати без втрати комфорту;
  • будинок, у якому можна прожити все життя.

Вибір деревини був відправною точкою створення проекту, і компанія зупинила свій вибір на деревині із фінських сосен, оскільки це і міцний, і гнучкий будівельний матеріал. Відомо, що для отримання 1 кг деревини необхідно близько 1,6 кг СО2: вуглець перетворюється на деревину. Для збереження навколишнього середовища потрібно намагатися скоротити використання деревини як джерела енергії, і знаходити їй застосування в якості практичного матеріалу.

Деревина проходить процес ламінування, після якого отримують шаруватий шматок дерева, із якого потім можна вирізати будь-яку форму. Форми автоматично генеруються та оптимізуються за допомогою інноваційної програми проектування. Це дозволяє не витрачати матеріал і використовувати його із максимальною користю. Комп'ютерний фрезерний верстат розрізає заготовки. Потім їх збирають і зберігають на складі, захищеному від морозу або дощу. Коли все готово до встановлення, модулі привозять на місце і збирають будинок.

Будинки Sustainer Homes на даний час доступні тільки в Нідерландах, вони орієнтовані на голландський клімат і відповідають голландському будівельному кодексу.

За новинами компанії можна стежити у Facebook, Twitter або Instagram.

Читайте далі:

Будинок із дерев'яної цегли та без жодного цвяха — новинка із Франції Brikawood

Підписатися:

Коментарі