• Кияни розпочали проект допомоги безхатченкам — безкоштовні термоплакати teplo.help

  • Понеділок, 2 квітня 2018 року


Кияни розпочали волонтерський проект teplo.help, який допоможе безхатченкам вижити взимку. Вони створили термоплакати — сріблясті накидки, які можна просто зняти зі стіни й надіти. Зараз приєднатися до проекту можуть усі бажаючі.

Люди, які не мають даху над головою і живуть на вулиці, найхолоднішими днями потребують нашої допомоги. Вони щодня роблять за нас важливу роботу: сортують сміття і здають його на переробку.

«Це наш обов'язок: допомогти тим, хто допомагає нам, особливо у скрутний для них час. Тому ми вирішили передати їм трохи тепла і на першому етапі створили термоплакати», — пише активіст і автор проекту Антон Кудінов.

Термоплакати — це ті ж рятувальні ковдри або термоковдри, які часто використовують туристи, мандрівники і рятувальники. Такий плакат являє собою тонку ПЕТ-плівку з напиленням тонкого шару алюмінію. Такі ковдри мають великий спектр застосування, але найголовніша їхня властивість — вони зменшують тепловіддачу, зберігаючи 80—90% тепла, яке випромінюється тілом. Термоковдри стійкі до негоди — сильного вітру та дощу, а важать усього 50 г (розміром 210 на 130 см), їх часто вносять до складу аптечок першої допомоги.

Такі ж термоковдри, але з надрукованим пояснювальним текстом, і використовують активісти проекту teplo.help. Вони кріплять їх на стіни в місцях, куди часто заходять бездомні. Термоплакат легко знімається зі стіни, після чого його можна одягнути на себе та зігрітися.

Термоковдри можуть допомогти тим, хто переживає морози і холод на вулиці, адже навіть незначне потепління не несе бажаного порятунку: обмороження кінцівок може настати навіть при температурі +10ºС.

Технологія кріплення термоплакатів дуже проста: їх можна розмістити на будь-якій металевій поверхні. Основа кріплення — двостороння магнітна стрічка. Кріплення не залишає слідів клею, плакати легко кріпляться та ще легше знімаються.

Перші 35 термоплакатів організатори проекту teplo.help замовили за свій рахунок на aptechki.in.ua. У друкарні «Олександрія-Ф» на них нанесли пояснювальний текст, і потім вони були розвішані в місцях, де їх могло б побачити багато бездомних.

За офіційною статистикою тільки у столиці понад 20 000 чоловік не мають домівки, тому 35 термоплакатів — це крапля в морі.

Як допомогти проекту teplo.help?

Термоплакати — лише перший етап ініціативи. Але вже зараз допомогти проекту може кожен.

Наприклад, можна позначати місця на карті, приносити необхідні речі до пунктів або розміщувати термоплакати у своєму районі.

Для точного розміщення термоплакатів на карті можна вказати:

  • місця, де бачили бездомних;
  • пункти допомоги бездомним;
  • пункти прийому вторсировини.

Як підтримати teplo.help?

1. Поширюйте на своїх сторінках у соцмережах інформацію за посиланням teplo help із хештегом #teplohelp, залучаючи інших до участі.

2. Розміщуйте термоплакати (залиште свою контактну інформацію у формі зворотного зв'язку).

3. Діліться своїми ідеями щодо розвитку проекту.

4. Фінансова допомога буде спрямована на закупівлю та поширення термоковдр і термоплакатів, а також інших речей першої необхідності. У коментарі до переказу потрібно вказати #teplohelp. Собівартість однієї термоковдри — 36 грн, одного термоплакату — 90 грн.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...