Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Люди із вадами зору тепер зможуть «побачити» шедеври скульптури

Середа, 15 квітня 2020 року

Проект Національної галереї у Празі дозволяє відвідувачам із проблемами зору насолоджуватися мистецтвом скульптури. Винахідники створили тактильні рукавички з доповненою реальністю, які допоможуть людям зі слабким зором і сліпим вперше «побачити» світові шедеври.

Нова програма під назвою Touching Masterpiece («Дотик до шедеврів») робить музейне мистецтво доступнішим для людей із вадами зору за допомогою використання цифрових технологій. Спеціальні тактильні рукавички віртуальної реальності допоможуть сприймати через дотик такі відомі скульптури, як статуя Давида, Венери Мілоської або бюст Нефертіті.

Творці проекту кажуть:

«Протягом століть мистецтво було універсальним засобом вираження, воно поєднувало та досі поєднує мову, час і культуру. Однак мистецтво, у його різних формах, матеріалах та інтерпретаціях, усе ще доступне не для всіх. Із більш ніж 7,5 млрд чоловік на планеті більше 36 млн — сліпі від народження, а 217 млн ​​страждають від погіршення зору. Сьогодні в інформаційну епоху з'явився спосіб, який може допомогти сліпим насолоджуватися мистецтвом через дотик і звук».

Тактильні рукавички — це спільний дизайнерський проект від Geometry Prague, Leontinka Foundation і NeuroDigital. Конструкція стимулює тактильні реакції із використанням багаточастотної технології. Вібротактильні приводи, вбудовані в рукавички, посилають вібрації, які активують рецептори тиску у соматичній сенсорній системі користувача. Із використанням лазерних сканів скульптурних шедеврів у віртуальному просторі створюються їхні 3D-моделі. Характер вібрацій, які надсилаються користувачеві та викликають у нього відчуття, залежать від форми і текстури скульптури.

Програма «Дотик до шедевру» була запущена 23 березня, вона розширює межі доступності мистецтва та сприяє інтеграції людей із вадами зору у суспільство. Музеї усього світу не дозволяють відвідувачам торкатися експонатів, і цей винахід пропонує щось дивовижне і раніше недосяжне.

Читайте також:

Створено камеру, яка допоможе сліпим бачити фотографії

Які технології допомагають сліпим?

Як підлітки змінюють наш світ: дивовижні винаходи молодих геніїв

Comments   

загрузка...