Четвер, Жов 29, 2020
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Що відбувається з жиром, коли ми втрачаємо вагу — дослідження

Понеділок, 13 липня 2020 року

Люди часто говорять про дієти, втрату ваги та спалювання жиру. Але мало хто замислюється про те, куди ж насправді зникає жир. Якщо вам здається, що він переходить у м'язи або видаляється разом із потом, ви помиляєтеся, запевняє MNN. Але багато хто думає абсолютно так само, як і ви.

CNN опитали 150 лікарів, дієтологів і особистих тренерів та виявили, що переважна більшість із них (98%) вважають, що жир або перетворюється на енергію, або спалюється у м'язах. Але жоден із цих варіантів не є вірним.

Отже, куди ж зникає жир? Це питання бентежило Рубена Меєрмана (Reuben Meerman), колишнього фізика й австралійського телеведучого, після того як він втратив близько 13 кг. Він поставив його Ендрю Брауну (Andrew Brown), досліднику ліпідів в Університеті Нового Південного Уельсу, і згодом вони опублікували своє дослідження у British Medical Journal.

Меєрман і Браун дійшли висновку, що хімічна формула для «спалювання» молекули жиру виглядає приблизно так:

C55H104O+ 78O-> 55CO+ 52H2O + енергія

Для тих, хто погано пам'ятає шкільну хімію, ось пояснення: жир перетворюється на вуглекислий газ, воду та енергію. Іншими словами, у дійсності ви не втрачаєте вагу, а видихаєте її у процесі дихання та позбуваєтеся решти через піт і сечу.

Меєрман і Браун з'ясували, що відношення жиру, перетвореного на двоокис вуглецю, порівняно з жиром, перетвореним на воду, становить близько 84:16.

Чи означає це, що ключ до втрати ваги — просто більше дихати? Це не так. Швидке дихання або гіпервентиляція можуть викликати запаморочення.

Якщо ви дійсно хочете позбутися жиру, зосередьтеся на тому, що може підвищити частоту дихання. Наприклад, інтенсивна ходьба, біг або їзда на велосипеді — ці дії допоможуть скинути зайву вагу, і ви будете втрачати жир із кожним вдихом та видихом.

Крім того, останні дослідження показали: щоб схуднути і знизити рівень холестерину, достатньо просто проводити більше часу стоячи.

Comments   

загрузка...