• Крихітний датчик, прикріплений до зуба, зможе надсилати інформацію про здоров'я

  • Вівторок, 1 травня 2018 року

У США розробили крихітний датчик, який зможе відправляти користувачеві інформацію про здоров'я, повідомляє Springwise. Датчик настільки маленький, що його можна прикріпити до зуба.

Існує безліч нововведень у сфері розробки датчиків для моніторингу стану здоров'я. До них відносяться татуювання, яка може відстежувати біометричні дані, і датчик, який при ковтанні підключається до телефону. Однак за їхньою допомогою усе ж важко безпомилково відстежувати те, що відбувається всередині тіла.

Більш ефективними можуть бути мініатюрні датчики, розроблені дослідниками з технічного факультету Університету Тафтса. Датчики встановлюються на зуб і передають дані через бездротовий зв'язок за допомогою мобільного пристрою. Вони здатні надсилати інформацію про вживання людиною різних речовин, таких як глюкоза, сіль і алкоголь. Не виключено, що під час таких досліджень зможе проявитися зв'язок між вживанням великого спектру поживних речовин та різними фізіологічними станами.

Нові датчики складаються із трьох шарів. Центральний «біопоглинаючий» шар, який може поглинати різні речовини, знаходиться між двома зовнішніми шарами квадратоподібних золотих кілець. Разом три шари працюють як крихітна антена, збирають і передають радіохвилі на різних частотах, залежно від виявленої речовини.

Скажімо, якщо центральний шар поглинає сіль, його електричні властивості змінюються, і датчик приймає та передає змінений спектр радіочастотних хвиль. Визначаючи частоту радіохвиль, що поглинаються і випромінюються датчиком, можна виявляти і досліджувати різні речовини.

Дослідник Фіоренцо Оменетто (Fiorenzo Omenetto) зазначає:

«Ми розширили загальну технологію RFID [радіочастотна ідентифікація] до сенсорного пакета, який може динамічно читати і передавати інформацію про навколишнє середовищі. Його можна прикріпити до зуба, до шкіри або будь-якої іншої поверхні».

Розробники повідомляють, що біорезонансний шар у датчику можна модифікувати, щоб налаштувати його сприйнятливість до більшого спектру різних речовин. У майбутньому крихітні датчики, подібні до такого, зможуть використовуватися для спостереження за здоров'ям людей.

Велика Епоха раніше повідомляла про схожі винаходи:

«Розумна» наклейка для тіла підказує, що час випити води

Створено датчик, який попереджає працівників про травму

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...