Субота, Лют 27, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Підліток виростив 524 саджанця, щоб відновити узбережжя після урагану (ФОТО і ВІДЕО)

Середа, 12 серпня 2020 року

Підліток на ім'я Тео Куіні вирощує мангрові дерева, щоб потім висадити їх на місце знищених ураганом. Цей задум має велику мету — допомогти захистити землю від ерозії та наслідків майбутніх стихійних лих.

Тео Куіні (Theo Quenee) знає цінність берегових рослин. Після урагану Ірма, який налетів на Флориду у вересні 2017 року, юнак був вражений руйнуваннями, викликаними бурею, але особливо його стурбував стан мангрових заростей.

Мангри — це групи дерев і чагарників, коріння яких занурені у воду. За даними Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (НОАА), вони відіграють важливу роль для збереження навколишнього середовища. Дерева стабілізують берегову лінію, допомагаючи зменшити ерозію від штормів, хвиль, припливів і течій. Їхня складна коренева система — це притулок для риб та інших істот, які знаходять там їжу та порятунок від хижаків.

«Після урагану залишилася величезна кількість поламаних мангрових дерев, змішаних із водоростями та сміттям. Їх хотіли зібрати та вивезти на полігон на вантажівках. Я зрозумів, що у процесі очищення уся Південна Флорида позбудеться тисячі мангрових заростей», — каже Тео.

Тео збирав частини дерев, очищав їх від сміття та висаджував у горщики. Раніше у нього вже були два мангрових дерева, але тепер він вирішив вирощувати більше з певною метою:

«У моєму районі чимало дерев, і дах будинку — єдине місце з достатньою кількістю сонячного світла. Я багато знаю про мангрові зарості й про те, як вони ростуть».

На даху будинку в Маямі Тео Куіні виростив 524 мангрових саджанця у відрах на 5 галонів.

Посадка мангрових лісів

Приблизно через сім місяців рослини стали досить великими для висадки. За допомогою своїх друзів юнак взявся за роботу:

«Деякі чиновники підтримували мене, вони були дуже щасливі, що я це роблю. Я хочу створити розплідник для акул і риб, які живуть у цій місцевості, а також допомогти зберегти землю від ерозії».

Це не перший випадок, коли Тео допомагає довкіллю.

«У моєму дитинстві мама й тато вчили моїх сестер і мене любити та зберігати навколишнє середовище. Ми часто їздили на літо в Коста-Рику, щоб досліджувати джунглі та пляжі і знайомитися з навколишнім середовищем. Ми також проводили волонтерську роботу в розплідниках черепах, допомагали прибирати сміття на пляжі та випускали малих черепашок в океан. Я люблю водні види спорту, і мені боляче бачити, як мої улюблені місця забруднюють сміттям. У майбутньому я хочу змінити спосіб використання одноразових пластмас і навчити молоде покоління тому, як правильно зберігати навколишнє середовище», — каже Тео Куіні.

В Індії чоловік на прізвисько Forest Man врятував острів від руйнування, посадивши на ньому ліс.

Читайте далі:

Мангровий ліс на палубі покинутого корабля (фото)

Comments   

загрузка...